Доступність посилання

ТОП новини
19 Вересень 2018, Київ 23:36

Заступник Державного секретаря США Девід Крамер схвалює результати діяльності Місії ЄС на кордоні України та Молдови


Петро Каландирець Одеса, 27 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - 27 липня заступник Державного секретаря Сполучених Штатів Америки Девід Крамер ознайомився з роботою одного з підрозділів офісу Європейського Союзу, на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону, у селі Платонове, Котовського району, Одеської області. Тут він мав нетривалу бесіду з керівником Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Україні та Молдові, генералом Ференцем Банфі та провів брифінг для журналістів.

Заступник Державного секретаря Сполучених Штатів Америки Девід Крамер прибув до прикордонного пропуску „Платонове” з Кишинева, де мав, серед іншого, зустріч з Президентом Молдови Володимиром Вороніним. Під час спілкування з Президентом Молдови Девід Крамер відзначив досягнення, які мають місце у двосторонніх стосунках на шляху поглиблення американсько-молдовського діалогу. Заступник Державного секретаря США серед іншого сказав, що участь Республіки Молдови в програмі „Виклики тисячоліття” є однією з можливостей просування цієї країни на шляху економічних та демократичних реформ. Він підкреслив зацікавлення Сполучених Штатів Америки у тому, щоб Республіка Молдова стала прикладом успіху і орієнтиром у реалізації цієї програми.

Заступник Державного секретаря Сполучених Штатів Америки подякував владі Молдови за участь військового контингенту цієї країни у миротворчих і гуманітарних операціях в Іраку, високо оцінивши дії молдовських саперів у вирішенні проблем у цій країні, які виникли після завершення збройного конфлікту, у боротьбі з тероризмом, забезпеченні миру, безпеки і стабільності у світі.

На брифінгу для журналістів на прикордонному пропускному пункті „Платонове” в Одеській області заступник Державного секретаря Сполучених Штатів Америки Девід Крамер позитивно оцінив діяльність Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Україні та Молдові. „Ми вітаємо усі зусилля ЄС, української та молдовської сторін, спрямовані на убезпечення кордону. Місія Європейського Союзу допомагає ефективній боротьбі з контрабандою та має допомогти Молдові відновити власну територіальну цілісність”.

Девід Крамер наголосив, що Сполучені Штати Америки не визнають результатів референдуму, який ініційований владою самопроголошеної Придністровської Молдавської Республіки (т.з. ПМР) і запланований на вересень поточного року, Він висловив надію, що жодна з країн Європейського Союзу так само не визнає результатів референдуму та не спрямує до Тирасполя спостерігачів. „Сполучені Штати Америки переконані, що найкращим вирішенням Придністровської проблеми буде відновлення територіальної цілісності Республіки Молдови. Минулого року США разом з ЄС долучилася до переговорів. Ми стурбовані тим, що придністровська сторона нині самоусунулася від переговорного процесу на тему врегулювання конфлікту. Тим часом, ми вітаємо початок роботи Місії ЄС, підписання міждержавних митних правил між Україною та Молдовою, які позитивно вплинули на процес врегулювання ситуації на кордоні, сприяють боротьбі з контрабандою. Сподіваємося на мирне розв”язання конфліктних питань”.

Заступник Державного секретаря наголосив, що позиція Вашингтону залишається послідовною – Сполучені Штати Америки не визнають самопроголошеної Придністровської Молдавської Республіки. „США не мають будь-якого упередження у ставленні до звичайних мешканців придністровського регіону Молдови. Навпаки, робиться все можливе, щоб допомогти їм. На жаль, події у Тирасполі є свідченням реалізації сепаратистських ідей і призводять до послаблення регіональної безпеки”.

Девід Крамер повідомив журналістам, що серед його найближчих планів є відвідини Києва. Там заплановані кілька зустрічей з державним керівництвом України, під час яких заступник Державного секретаря США має намір наголосити на важливості продовження виконання Україною нових митних домовленостей з Республікою Молдовою.
XS
SM
MD
LG