Доступність посилання

ТОП новини

Пiдписання Унiверсалу національної єдностi затягується через вiдсутнiсть гарантiй згоди Ющенка на прем''єрство Януковича, стверджує лiдер фракцiї СПУ


За словами Василя Цушка, проблема полягає в тому, що «Ющенко не довiряє сьогоднi Януковичу, а Янукович справедливо не довiряє Ющенку».


Таку думку висловив журналістам сьогодні в Одесі лiдер фракцiї Соцiалiстичної партiї в парламентi, учасник переговорного процесу Василь Цушко.

«Або президент Ющенко погоджується i дає якiсь гарантiї у виглядi пiдписання Унiверсалу, або меморандуму i подає подання на прем''єр-міністра Вiктора Януковича, або розпуск i повторнi вибори», – сказав вiн, додавши при цьому: «Насправдi вся суть спектаклю в цьому, або-або».

За словами Василя Цушка, проблема полягає в тому, що «Ющенко не довiряє сьогоднi Януковичу, а Янукович справедливо не довiряє Ющенку».

Вiн також зазначив, що пiд час переговорiв у нiч на суботу сторони домовилися з основних принципових питань змінити їх формулювання.

Зокрема, учасники переговорів виключили пункт про затвердження української мови «єдиною державною». За пропозицiєю спiкера парламенту Олександра Мороза записано: «припинити мовну дискусiю».

Дискусiю викликало також питання про те, чи залишати в Унiверсалi положення про виконання плану дiй Україна-НАТО.

Василь Цушко зазначив, що Партiя регiонiв готова пiдписати формулювання про план дiй Україна-НАТОтiльки пiсля надання гарантiй внесення кандидатури лiдера полiтичної сили на посаду прем''єр-мiнiстра.

За словами Василя Цушка, в суботу пiсля 14.00 оголосять: коли i де зберуться учасники «круглого столу» для пiдписання Унiверсалу. Лiдер фракцiї СПУ висловив думку, що в суботу документ «може бути пiдписано».
XS
SM
MD
LG