Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 20:20

Запрошує „Печенізьке поле”.


Вікторія Маренич /images/photo/Pechenizke_pole_1.jpg (© RadioSvoboda.Ua) Харків, 31 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Етнофестиваль „Печенізьке поле” уп’яте зібрав кращі етнічні гурти та виконавців народної пісні, виробників ужиткового мистецтва на схилах Печенізького водосховища – колись дикого поля, де мешкали печеніги.

Слобожанським сорочинським ярмарком називають свято етнічної культури ті, хто хоча б одного разу побував
(© RadioSvoboda.Ua)
на “Печенізькому полі”. Упродовж двох днів на схилах Печенізького водосховища вирував ярмарок. Виставки майстрів ужиткового мистецтва, парад українських костюмів різних регіонів України, конкурс самодіяльних етнічних гуртів та виконавців української пісні - П”ятий фестиваль зібрав понад 50 тисяч учасників та гостей, які приїхали не лише із різних районів Харківщини, а й з інших областей - Сумської та Полтавської.

Їхні враження:

- Чудово, я показав свої роботи, подивився на інші.

- Я не вперше на цьому фестивалі, тому можу порівнювати. Минулого разу була краща організація свята, нам надавали місця, стільці, нас зустрічали на вході. Кажуть, що цього разу більше приїхало. Звідки більше ? Бачите, тут поруч зі мною можна ще й лягти, тому більше не приїхало.

- Дуже цікаво, я вдруге на цьому фестивалі, тут гарні костюми, музика гарна.

- Не стільки торгуємо, скільки спілкуємося із нашими танцюристами та співаками. Ми маємо знати, які костюми мають попит, щоб, виходячи на сцену, ніхто не міг сказати, що це не український костюм, чи були якісь інші недоліки.


На фестиваль, як водиться, завітали і чиновники різних рівнів. Всі, як один, у вишиванках. Придивлялися до виробів, проте нічого не купували. Микола Пахнін, начальник обласного управління сім”ї та молоді, після огляду
(© RadioSvoboda.Ua)
виставки у „Місті майстрів” із головою облдержадміністрації, який теж виглядав справжнім козаком в українській вишиванці, захоплено розповідав про свої враження і запевнив, що обов”язково щось тут придбає:

- Ви знаєте, придивився тут цікаву вишиванку, ближче до вечора придбаю.

Юрій Прав, голова Чугуївської райдержадміністрації, на запитання, звідки його вишиванка, зізнався, що це сімейна реліквія, яку надягає лише на свята.

Анатолій Кваша, керівник Балаклійського району, пишається тим, що виконавці із його райцентру дуже сподобалися журі конкурсу:

- Щоб сюди приїздили і надалі із різних регіонів України, бо це справжнє свято людського таланту.

Етно-драйв вирував до ранку. Танці на дикому полі супроводжували музичні витвори колективів “Даха Браха”, “Ойра” та Скрябіна. Організатори говорять, що свято вдалося, незважаючи на те, що на дике поле цього року не завітали високі політики, як було кілька років поспіль. Народним депутатам Віктору Януковичу та Юлії Тимошенко, традиційним гостям „Печенізького поля ”, драйву зараз вистачає і в Києві.
XS
SM
MD
LG