Доступність посилання

ТОП новини
21 Вересень 2018, Київ 20:36

Цього літа в Польщі пора дешевих авіаліній. Однак це не дуже подобається колишньому президентові Леху Валенсі.


Єва Поштар Варшава, 31 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Привабливою новиною цього літа у Польщі є дешеві авіалінії. Одна з них збільшила кількість своїх пасажирів у тридцять разів! З регіональних аеропортів літаки везуть поляків на роботу до країн Євросоюзу. У зворотній бік до Польщі прибувають європейські туристи і нерідко завдають чималих клопотів місцевому населенню. Тому колишній президент Лех Валенса, ім’я якого носить аеропорт у Ґданську, виступає за те, щоб позбавити одну з дешевих авіакомпаній можливості співпрацювати з цим аеропортом.

Гнів колишнього президента Польщі викликали туристи з країн Євросоюзу, особливо з Великої Британії, котрі прибувають переважно на вихідні. Лехові Валенсі не сподобалась реклама Гданська, яку в лондонському аеропорту помістила одна із авіакомпаній: “Горілка та оселедець лише за 2,5 фунти. Хочеш пити і їсти - лети до Гданська”. Для колишнього лідера профспілки "Солідарність" таке ставлення не гідне історичного польського міста. Менш емоційно до цієї справи ставляться у гданській мерії. Міхал Брандт, який займається розвитком туризму, сказав для Радіо Свобода:

”Ми зацікавлені у тому, щоб туристи залишали тут гроші. Ми вважаємо, що завдяки дешевим авіалініям Гданськ цього сезону відвідає мільйон туристів”.

Краків - це ще одне місто, якому великої шкоди заподіяли деякі туристи, особливо з Британських островів. Міська влада Кракова вже не вперше скаржилася у посольстві Великої Британії на поведінку туристів. Цю ситуацію для Радіо Свобода коментує Катажина Гондек, директор відділення туризму краківської мерії:

“Маємо інформацію, що частина британських туристів поводиться непристойно . Для нас британський турист - це також добрий турист - бізнесмен, чи той, хто приїздить не конче для того, аби напитися . Натомість переважно прибувають примітивні люди. Є повідомлення про порушення громадського порядку”.

Цій справі декілька днів тому була присвячена зустріч у Посольстві Великої Британії в Кракові. Дипломати обіцяли посилити нагляд за своїми громадянами.

Лише Варшава не нарікає на "вікендових туристів" з Євросоюзу. Їх просто немає в польській столиці в такій кількості, як у Кракові. А все через те, що вони не знаходять притулку в столиці. Ось як цю ситуацію пояснює заступник керівника Польської палати туризму Юзеф Каспшицький:

“Я вчора пішов із товаришем до міста об 11.00 вечора. Мушу з прикрістю сказати, що в цю пору більшість крамниць , де продають пиво, вже зачинені”.

Наприкінці липня – початку серпня у Варшаві обмаль не лише туристів, а й мешканців міста. Річ у тім, що на початку сезону поляків обдурили метеорологи, які ще в квітні обіцяли холодне і вогке літо. Тоді поляки, знаючи про дорожнечу на польських курортах, масово купували авіаквитки до екзотичних країн.
XS
SM
MD
LG