
"Я вважаю, що ця операція може послужити стабілізації ситуації надалі і також думаю, що ці дії з ліквідації кримінальних елементів реально змінили жахливе становище для місцевих жителів в Кодорській ущелині".
Але влада нинішньої Абхазії в особі її президента Сєрґея Баґапші заявляє, що в разі введення армії Грузії на територію Кодору абхазці оголосять мобілізацію своїх армійських сил. Деякі спостерігачі вважають, що операція Тбілісі в Кодорі дає Саакашвілі шанс змінити ситуацію в регіоні на його користь, бо в частині Кодорської ущелини Росія не може використовувати свій мандат миротворця. Тоді виникає питання про перегляд ООН такого мандату і введення в регіон нового, додаткового контингенту за ухвалою Ради Безпеки ООН, котрий допоміг би контролювати ситуацію і боротися також проти криміналів. Вже згаданий представник Білого Дому Мет‘ю Брайз переконаний, що ця ситуація має стати предметом переговорів між Сухумі і Тбілісі за участі ООН і Росії:
"Ми ведемо переговори через ООН про те, як це зробити, можливо це чи ні. Ми не кажемо, що необхідно замінити діючі російські миротворчі сили під егідою СНД, йдеться про розширення, доповнення їхніх можливостей".
У своїх намірах стабілізувати ситуацію в регіоні Грузія шукає підтримки в міжнародної спільноти, НАТО і ЄС. Тбілісі також вимагає переглянути мандат миротворчих сил ООН в регіоні. Україна заявила про свою підтримку зусиль Грузії в Кодорі. Росія ж нині створила два додаткових блок-пости своїх миротворців в нижній частині Кодорської ущелини.