Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 00:14

З підписанням Універсалу неоднозначна ситуація складається у Рівненській та Волинській обласних радах.


Валентина Одарченко

Рівне, 3 серпня 2006р. (RadioSvoboda.Ua) - З підписанням Універсалу неоднозначна ситуація складається у Рівненській та Волинській обласних радах, де кістяком більшості слугували депутати фракції Юлії Тимошенко. Саме ці депутати менше місяця тому ухвалили звернення до Верховної Ради з проханням зберегти помаранчевий колір коаліції. Така ж ситуація у всіх районах цих областей, де при розколі помаранчевих команд в обласних радах сили розділяться практично порівну. Однак поки що з боку центральних органів «Батьківщини» не існує жодних циркулярів на рахунок опозиціонування на місцях, тому голови Волинської та Рівненської обласних рад та керівники фракцій «Батьківщини» утримуються від коментарів. Тим часом лідер фракції Української Народної партії у Рівненській раді Юрій Ширко нічого несподіваного в рішенні Президента для себе не побачив. Він вважає, що дане рішення було логічним завершенням попередніх помилкових кроків, зроблених українською владою за півтора року свого правління:

«Ми фактично це прогнозували. У нас був такий лозунг, що якщо ти в Рівному віддаєш свій голос за «Нашу Україну», то фактично ти віддаєш свій голос за регіони. Оце вночі якраз на ділі, на рівні вищої президентської влади теза, про яку ми здогадалися давно, була підтверджена для всього народу».

Щодо електорату в області на наступних президентських і парламентських виборах, то він, переконаний пан Юрій, не зменшиться у його партії, однак справді має шанс збільшитися у «регіоналів» – за рахунок повернення колишньої практики:

"Це відгомін совєцького минулого – хто хотів бути начальником, мусив вступати до комуністичної партії. А тепер ми побачили, навіть на минулих виборах, як люди, які мали доти далеко не патріотичний настрій та ідеологічні переконання, кинулися до Юлії Тимошенко - вони просто подумали, що це шанс , бо Юлія Володимирівна стане прем’єром, і це буде добре для їхнього бізнесу".

Нині всі надії тих, хто іде у провладні партії заробити дивіденди, на Рівненщині руйнуються. Втім, голова облдержадміністрації, член Координаційної ради Народного Союзу «Наша Україна» Віктор Матчук стверджує, що не переживає стосовно зміни прем’єра:

«Для мене не має значення прізвище прем’єр-міністра, тому що на першому місці буде стояти, які будуть запропоновані умови для роботи. Я особисто з Януковичем не знайомий, і ніхто нікому ще не встиг нічого нехорошого зробити. У цій ситуації для керівництва області не на першому місці повинна стояти персоналія прем’єра. Тут є проблеми, потрібно докладати всіх зусиль для їхнього вирішення. Якщо це буде неможливо, тоді просто самому потрібно буде вставати, писати заяву, забирати свої відерце і лопатки з пісочниці – можливо, в когось іншого краще вийде». Голова Спілки Ветеранів УПА Олексій Мануйлик, незважаючи на свій вік, брав участь у всіх помаранчевих акціях, які відбувалися у Рівному. «Універсалом» він розчарований:

"Скільки підписали всяких універсалів – їх ніхто не виконав, і Грушевського зняли потім з Президента, і ми загубили Українську державу".Стосовно регіоналів, то їх у Рівненській обласній раді тільки п’ять. Схоже, відтепер укупі з соціалістами вони змушені будуть підтримувати в принципових рішеннях 23-х депутатів - «нашоукраїнців», але цього для більшості замало. Комуністи ж цього року ні до обласної, ні до міської ради не потрапили.
XS
SM
MD
LG