Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2018, Київ 16:29

В Україні буде уряд Януковича – перші реакції.


Сергій Драчук Прага, 3 серпня 2006 (RadioSvoboda.ua) – Європейський Союз і Сполучені Штати Америки підтримують розв’язання політичної кризи в Україні й подіваються на співпрацю з новим урядом, підтримуючи його демократичні кроки, але не коментують нинішню ситуацію. За коментарі натомість узялися російські політологи.


Євросоюз вітає прорив в Україні і при цьому наголошує: дуже важливо, щоб новий уряд продовжив процес політичних і економічних реформ. Так заявив сьогодні в Брюсселі речник Європейської Комісії П’єтро Петруччі.

Євросоюз оцінюватиме, як змінився Віктор Янукович, за тим, як новий уряд України поведе відносини з ЄС. «Ми готові до співпраці. А сама співпраця з ЄС, звичайно, може відбуватися швидше чи повільніше, залежно від політики уряду». При цьому поліпшення зв’язків із Росією «не виключає добрих стосунків» із Євросоюзом, додав речник Єврокомісії.

Такий дипломатичний текст прокоментував Радіо Свобода старший дослідник Центру досліджень європейської політики Майкл Емерсон: «Я думаю, що Брюссель хоче зачекати з оцінками. Тлумачення є різними: одні думають, що він (Янукович) хотів би зайняти збалансовану позицію між Євросоюзом та Москвою, тобто продовжувати європейську інтеграцію, але мати кращі відносини з Росією. Інші думають, що він захоче проводити набагато більш проросійську лінію. Ми не знаємо, поживемо – побачимо».

При цьому британський європарламентар Чарльз Таннок, заступник голови Комітету парламентської співпраці ЄС – Україна, налаштований оптимістично: «Я вірю, що вони (Партія регіонів) намагаються змінити свій імідж на Заході. Я зустрічався з декількома членами парламенту, які представляють Партію регіонів, – вони визнавали зроблені помилки і хотіли поліпшити свій авторитет у західних столицях, особливо в Брюсселі та Вашинґтоні. Принаймні на папері вони визнають необхідність у більшій євроатлантичній інтеграції, включно з членством у Євросоюзі як довгостроковій меті для України».

І Сполучені Штати співпрацюватимуть із новим українським урядом і підтримають усі сили, які сприяють побудові громадянського суспільства, сказав у Києві посол США в Україні Вільям Тейлор: «Ми впевнені, що новий уряд, про створення якого проголошено сьогодні вранці, і підписаний представниками українського політикуму Універсал дозволять об’єднати зусилля політиків і суспільства для демократичного поступу держави. Американська сторона охоче співпрацюватиме з новим українським урядом на цьому напрямку».

У Росії реакції від офіційних осіб наразі немає, натомість є вже численні коментарі російських політиків чи політологів.

На їхньому тлі оглядачі звертають увагу на слова директора російського Інституту політичних досліджень Серґея Маркова. Цього політтехнолога вважають за наближеного до Кремля й іноді називають неофіційним речником тих кремлівських позицій чи бажань, які незручно озвучувати самим російським урядовцям.

Нині Марков із одного боку задоволений, а з іншого вкотре пророкує розкол в Україні: «Я почуваю задоволення з того, що нарешті Ющенко, здається, визнав волю народу і не зважився штовхнути країну в чергову кризу. Насправді той Універсал, який запропонував Віктор Ющенко й назвав його Універсалом національної згоди, – це універсал національного розколу: більшість громадян України рішуче виступають за те, щоб Україна розвивалася разом із Росією, а Віктор Ющенко проти цього».

При цьому Марков уважає, що досягнений в Україні компроміс є лише маленькою перемогою проросійських сил, недостатньою для них, а, можливо, й навпаки: якщо сторони дійсно погодилися на вступ України до НАТО, на відмову від офіційного статусу для російської мови й проти підвищення ролі регіонів, то, на думку Маркова, це буде «насильницький відрив України від Росії».
XS
SM
MD
LG