Доступність посилання

ТОП новини

У Євросоюзі сподіваються, що і при Януковичі Україна продовжуватиме європейську інтеграцію.


Наталія Вікуліна Брюссель, 3 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Єврокомісія працюватиме з будь-яким новим урядом України і сподівається, що кабінет Януковича зможе продовжити політичні й економічні реформи. Про це радіо «Свобода» заявив один із речників Єврокомісії П''єтро Петруччі. Заступник глави Комітету парламентської співпраці ЄС-Україна Чарльз Таннок висловив сподівання, що Янукович та його партія винесли уроки із своїх попередніх помилок, покращуватимуть свій імідж на Заході та сприятимуть європейській інтеграції України.


У Брюсселі готові співпрацювати з новим урядом і сподіваються, що Янукович та його прихильники сприятимуть європейській інтеграції України. Говорить один із прес-секретарів Єврокомісії П''єтро Петруччі:

"Єврокомісія вітає прорив, який дозволив досягти угоди щодо призначення нового прем''єра. Ми думаємо, що Україна потребує стабільного і спрямованого на реформи уряду, і сподіваємося, що процес політичних і економічних реформ триватиме. Звичайно, нам слід зачекати голосування у Верховній Раді, нам слід прочитати меморандум і програму уряду".

За його словами, Єврокомісія не бачить принципової різниці між новою коаліцією і попередньою Помаранчевою коаліцією і тільки від нового уряду залежить, з якою швидкістю Україна розвиватиме відносини з Євросоюзом. Щодо Москви прес-секретар заявив, що Єврокомісія вважає: хороші відносини України з Росією не виключають хороших відносин з Євросоюзом. Петруччі сказав, що не бере на себе сміливості заявляти, що Янукович стане перепоною на шляху європейської інтеграції України. Він нагадав, що в Австрії свого часу виникла тривожна ситуація, коли на виборах переміг ультраправий лідер Хайдер, який робив несумісні з європейськими цінностями заяви. Однак згодом, коли Хайдер увійшов до коаліції, всі дії австрійського уряду відповідали європейській політиці. Тож, каже прес-секретар Петруччі, урок Австрії показав: слід зачекати, доки політичні лідери почнуть реальні дії.

Старший науковець Центру досліджень європейської політики Майкл Емерсон уважає, що європейська інтеграція України є абсолютно відкритим питанням для Януковича та Ющенка. Експерт пропонує зачекати, аби подивитися, яким шляхом піде потенційний прем''єр: чи це буде баланс між Євросоюзом та Москвою, чи це буде проросійська позиція. Емерсон думає, що рішення Ющенка про номінацію Януковича допоможе об''єднати Україну:

"Я вважаю саме так. Багато моїх українських друзів, які є справжніми демократами і також справжніми європейцями, тим не менше думають, що прем''єрство Януковича в союзі з Нашою Україною стало б найкращою річчю для єдності України".

Заступник глава Комітету парламентської співпраці ЄС-Україна Чарльз Таннок назвав оголошення кандидатури Януковича спірним рішенням, але він сподівається, що потенційний прем»єр та його прихильники виправлять помилки, зроблені в минулому. Колишній глава цього ж комітету, депутат від Нідерландів Ян-Марінус Вірсма сказав радіо «Свобода», що політичні події в Україні означають остаточний кінець Помаранчевої революції, однак Європарламент сподівається, що і за Януковича Україна буде орієнтованою на Захід.
XS
SM
MD
LG