Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2018, Київ 13:58

Варшавський автомобільний завод, власником якого є українська спілка УкрАвто, має шанс стати європейськім гігантом з виробництва автомобілів.


Єва Поштар Варшава, 4 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Варшавський автомобільний завод, власником якого є українська спілка УкрАвто, може постачати на східні ринки принаймні 220 тисяч автомобілів марки Шевроле. В разі, якщо допомогу цьому проектові хоче надати Польща, потрібна згода Європейського Союзу. Завод веде переговори з американським концерном General Motors і сподівається, що Європейський Союз дасть свою згоду на цей українсько-польсько - американський проект.

“Ми сьогодні виробляємо стільки автомобілів, що не маємо достатньої кількості поїздів, щоби їх відправити в Україну та Росію, де їх продаємо” - із задоволенням заявив Януш Возняк, директор варшавського автомобільного заводу FSO . Працівники заводу сподіваються, що перед ними відкриваються ще кращі перспективи збільшення експорту в Україну та Росію. Сьогодні в Україні ведуться переговори про створення у Варшаві, спільно з американським концерном General Motors, потужного європейського центру виробництва автомобілів марки «шевроле» . Річ у тому, що варшавський автомобільний завод не володіє своїми власними моделями автомашин, а згода корейського ДеУ на випуск актуальної продукції закінчується у 2007 році. Згоду на утворення нової спілки за участю американської фірми дали Надзвичайні загальні збори власників заводу FSO. Для Радіо Свобода про плани розвитку заводу розповіла представник FSO Магдалена Данільчик.

“Завдяки українському партнерові АвтоЗаЗ ми стали спілкою із великими перспективами розвитку. Якщо невдовзі закінчаться переговори з потенційним інвестором, який буде виробляти у Варшаві нові моделі, ми знов станемо фірмою з великими виробничими можливостями”.

Потенційні, невикористані досі можливості, про які говорить пані Данільчик, це випуск 220-ти тисяч автомобілів щороку. Саме тут могло б виходити у світ більше ніж 38 тисяч вироблених автомобілів у цьому півріччі. До спілки з новим американським інвестором варшавська FSO внесе майно вартістю 250 мільйонів євро. Завод сподівається, що після позитивного рішення Комісії ЄС в цій справі, ніщо не стоятиме на перешкоді у здійснені спільного українсько- польсько- американського проекту виробництва у Варшаві автомобілів марки шевроле. Єврокомісія розглядає внесок, в рамках так званої Публічної допомоги держави підприємствам, який передбачає державні гарантії Польщі про сплату 80-ти мільйонів доларів банкового кредиту для заводу, а також згоду на те, щоб держава скасувала виплату близько 13-ти мільйонів доларів податків. Про це так говорить представниця FSO Малгожата Данільчик:

“Я думаю, що у вересні, після сезону відпусток, Комісія ЄС дасть на все це свою згоду. Усі попередні вимоги для такої згоди ми виконали. Немає жодної причини, щоб ми не одержали такої допомоги”.

Першим стратегічним партнером Варшавського автомобільного заводу був концерн ДеУ. Однак співпраця з ним ледве не закінчилася банкрутством FSO. Після недовгої співпраці з українським УкрАвто варшавський автомобільний завод має шанс стати європейським гігантом з виробництва автомобілів.
XS
SM
MD
LG