Доступність посилання

ТОП новини

Міністр закордонних справ Б. Тарасюк заявив Радіо Свобода, що добре почуває себе в новому уряді і вірить, що до кінця року Україна буде членом СОТ


Голова зовнішньополітичного відомства України дав інтерв''ю Радіо Свобода

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк в інтерв’ю Радіо Свобода (повністю інтерв''ю читайте на нашому сайті в понеділок) висловив упевненість, що до кінця року Україна стане членом Світової Організації Торгівлі. Для цього восени нова Верховна Рада, за словами керівника зовнішньополітичного відомства, завершить ухвалення законодавчих актів з внутрішньої підготовки для вступу до цієї організації. Те, що Україна має стати членом СОТ, вважає Б. Тарасюк, між всіма політичними силами нової коаліції існує консенсус.

На запитання про те, яку країну насамперед мав би відвідати новий керівник уряду Віктор Янукович, міністр Тарасюк відповів: "Першими мають бути візити до Москви, щоб поновити діалог і розпочати розв’язувати проблеми. Я також думаю (і вже ділився своїми рекомендаціями з прем’єром) щодо візитів до Брюсселя і Вашингтона. За погодженням з Президентом, ця робота вже розпочалася".

Торкаючись українсько-російських взаємин, міністр закордонних справ заявив, що не вважає ці взаємини занедбаними: "Просто в них була пауза, пов’язана з процесом формування нового уряду України".

Борис Тарасюк оптимістично налаштований щодо співпраці в газовій галузі з Росією. " В принципі, об’єктивно є підстави сподіватися, що новий уряд зможе домовитися й співпрацювати з Росією в питаннях поставок газу", - сказав міністр.

На запитання кореспондента "Свободи" про те, чи й надалі посередником залишатиметься "Росукренерго", співрозмовник сказав: " Я не буду забігати наперед і говорити про деталі цих домовленостей. Думаю, що новий уряд буде дбати про забезпечення національних інтересів України".

Окремий блок запитань кореспондента "Свободи" торкався того, чи не суперечить курсу України до НАТО і ЄС участь в ЄЕП. На це керівник відомства заявив, що вони є сумісними. Це, за словами Тарасюка, випливає, зокрема, з Універсалу національної єдності. До речі, про цей документ співрозмовник сказав так: "Цей Універсал можна назвати П’ятим Універсалом, оскільки за часів Української Народної Республіки було ухвалено чотири Універсали - засадничі документи, які визначали фундамент української державності на початку 20-го сторіччя".

На запитання про те, як почуває себе міністр в новому уряді, Б. Тарасюк відповів: " Я нормально себе почуваю.Тут питання не емоцій, а змісту. Що стосується сфери, за яку я відповідаю, то тут я хочу наголосити: зовнішня політика як була, так і залишається в сфері Президента. Керівництво зовнішньою політикою він здійснює через МЗС".

Радіо Свобода також торкнулося теми, яка свого часу була чи не головною в суспільстві, - фальсифікації президентських виборів, до якої був причетний і нинішній голова уряду. На запитання, як це пояснити, міністр Тарасюк відповів: "Я думаю, що президент і прем’єр погодилися перегорнути цю сторінку минулого і розпочати все з чистого аркуша. Саме так будуть сприймати це і в світі. Зрештою, головне - не заяви. Судити будуть по конкретних справах. А в цих справах буде відповідь на ставлення зовнішнього світу до нового уряду і до нового прем’єра".
XS
SM
MD
LG