Доступність посилання

ТОП новини

Новини науки.


Петро Кагуй Прага, 9 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua)

Дослідження ДНК мають відкрити таємниці неандертальця

У цьому переконані американські та німецькі науковці, які досліджують рештки неандертальців, вік яких сягає приблизно 40 тисяч років.

Неандертальці, яких більшість науковців вважають найближчими предками сучасної людини, зникли приблизно 30 тисяч років тому.

Хоча, останнім часом з’явилася і революційна теорія – деякі дослідники доводять, що прямим предком людини були не неандертальці, а кроманьйонці. І останні нібито тримали дистанцію від неандертальців, не мали з ними шлюбних контактів, а можливо і воювали з ними. Що ж, можливе на це питання, а також і десятки інших відповість – розшифровка ДНК неандертальця, котру науковці збираються завершити протягом двох років.

Політ людини на Марс – наскільки це можливо?

Росія мріє у далекій перспективі відправити космонавтів на Марс, але експериментувати над людським організмом береться вже зараз

Космічне агентство Росії збирається закрити 6 осіб на 500 діб у спеціальних герметичних капсулах. Вони харчуватимуться стерилізованими харчами, дихатимуть опрацьованим повітрям і виконуватимуть певні завдання. А за допомогою камер і мікрофонів науковці контролюватимуть їхнє самопочуття.

Експеримент мають розпочати у 2007 році, а конкурс для бажаючих взяти у ньому участь оголосили вже зараз. Це мають бути молоді особи з університетською освітою, котрі володіють англійською. Вони пройдуть медичне і психологічне випробування і тоді з них виберуть шістьох осіб – придатних до експерименту.

Шоколад, який не тане при високій температурі

У Нігерії фахівці Науково-дослідного інституту какао знайшли спосіб, як виготовити шоколад, котрий не тане при температурі до 50 градусів тепла за Цельсієм. Таким чином, тепер шоколадом можна буде без проблем поласувати і в тій же Африці та інших країнах із спекотним кліматом.

Дослідження показали, що 10-відсотковий компонент із кукурудзяного крохмалю є найоптимальнішим, щоб шоколад витримував 50 градусів тепла і при цьому не втрачав звичного смаку, що нагадує молочний шоколад.Цей винахід може бути корисним не лише для країн Африки, для яких призначалася розробка, але і для європейців, котрі потерпають цього літа від небувалої спеки.
XS
SM
MD
LG