Доступність посилання

ТОП новини

Небезпечна мрія Януковича про «стерильний парламент» (огляд преси)


Київ – Віктор Янукович хоче реформувати виборчу систему, щоб отримати підконтрольний чи максимально лояльний парламент, стверджує дописувач газети «День».

А ще глава держави прагне звузити можливості для виборця здійснити свій протест. Автор статті переконує, що ініційована владою виборча реформа, надто ж підвищення прохідного бар’єру і скасування «протестної» графи, засвідчують: влада більше ніж невпевнена в собі і боїться власного народу, ховаючи «голову в пісок» навіть від тіні його вільного волевиявлення. Заголовок статті «Небезпечна мрія про «стерильний парламент».

Нова редакція Закону «Про державну службу» дисциплінує бюрократів. Запропонований Президентом законопроект, з одного боку, покращить їхній фінансовий стан, а з іншого – зробить залежними від настроїв керівництва. Причому, як зазначає «Ділова столиця», покарання за будь-яку провину, яку спричинить невдоволення «зверху», стане набагато суворішим. Основні важелі впливу на держслужбовців будуть зосереджені на Банковій. Конкретніше про це йдеться в статті «Команда «служити!».

«БЮТ – це той формат політики, що мав право на існування в той історичний момент, коли він переживав свою кульмінацію», – стверджує в «Газеті по-українськи» народний депутат Святослав Олійник. Він вважає, що БЮТ і Партія регіонів не можуть існувати один без одного. Янукович, знищуючи Тимошенко, знищує й себе. А коли хтось із них опиняється при владі, вони діють надто схоже. Скажімо, Тимошенко рік брала кредити і роздавала бідним, говорила про реприватизацію, що доволі схоже на комунізм. А Янукович вибудував Радянський Союз, бо все сконцентроване в одній вертикалі, вся економіка існує на десятьох олігархічних трестах і корпораціях Заголовок статті: «Для нашої влади на ворога перетворюється все суспільство».

Українським обранцям варто пам’ятати, що загибель Риму відбулася не через силу варварів, а від послаблення духовних основ імперії, нагадує дописувач «Ізвєстій» в Україні». Він вважає, що зараз занадто активно всі взялися коментувати українське минуле. При цьому, прагнучи його ідеалізувати, нехтуються чимало історичних фактів. Про те, чим це загрожує, попереджає автор статті «Мовчання про головне».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG