Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Україна сувенірна.


Київ, 17 серпня 2006 року.

Коли промовляємо, скажімо, “Бразилія” - у голові відразу виринає "кава, карнавал, футбол", коли згадуємо Росію - "горілка, ведмеді, матрьошка і загадкова душа", думки про Британію навіюють запах вівсянки, нагадують Біг-Бен і меланхолійний дрібний дощик. Кожна країна для іноземців асоціюється з певним набором образів, символів і традицій. Якою бачать закордонні туристи Україну? Якою її уявляють українці? Якою її презентує держава? Про це - у день старту найбільшого і найколоритнішого - Сорочинського ярмарку - говорять “Звуки життя” – “Україна сувенірна”. З вами Надія Шерстюк.

Отже, на Полтавщині почався Сорочинський ярмарок - найбільший і єдиний загальнодержавний в Україні . На п’ять днів село Великі Сорочинці перетворюється на місце скупчення підприємців, іноземних гостей, народних майстрів, фольклорних колективів. Атмосферу дійства передає у своєму репортажі землячка Гоголя - кореспондентка “Звуків життя” Наталка Коваленко.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

В Україні можна купити будь-які сувеніри – і неповторні, що показують справжнє, самобутнє обличчя країни, і заяложену “шароварщину”, і матрьошки з ведмедями, - констатує режисер Сергій Архіпчук. При цьому, на його думку, унікальним майстрам допомоги від держави не варто чекати, вона абсолютно безпорадна.

Навіть у столиці немає потужного мистецького салону, де б продавали ексклюзивні речі народного промислу, бідкається Євген Шевченко, голова Національної спілки майстрів народного мистецтва, яка фінансується Міністерством культури. Щоправда, у червні цього року Президент України підписав указ про відродження народного мистецтва.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Америка пов’язується для іноземців із багатьма символами – від хмарочосів і статуї Свободи до джинсів і гамбургерів. Щоправда, майже всі американські символи (крім географічних та політичних) давно вже прижилися за кордоном, - зазначає кореспондент Радіо Свобода у США Юрій Дулерайн. Спробуйте знайти країну, де б не носили ті ж джинси або не грали у баскетбол, придуманий теж американцями?

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Іноземні сувеніри заполонили Україну, - визнає Євген Шевченко, голова Національної спілки майстрів народного мистецтва. За словами пана Шевченка, державні органи України про народних майстрів піклуються мало. Пільг, щоб оплатити дорогу оренду приміщень для майстерень немає, сировини бракує, мережа спеціалізованих магазинів та художніх салонів не створена. А, як відомо, “святе місце порожнім не буває”.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG