Доступність посилання

ТОП новини

Іран наразі не збирається відмовлятися від робіт зі збагачення урану і проводить широкомасштабні військові навчання.


Петро Кагуй Прага, 21 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Завтра, 22 серпня – день, коли президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад пообіцяв дати відповідь на пакет міжнародних пропозицій із врегулювання кризи довкола іранської ядерної програми.


Йдеться про пропозиції, ухвалені у Відні ще 1 липня міністрами закордонних справ п’яти країн постійних членів Ради Безпеки ООН, а також Німеччини. В обмін на відновлення Тегераном мораторію щодо збагачення урану, пакет пропозицій передбачає низку «заохочувальних» заходів, зокрема: поставку Іранові реакторів на легкій воді, допомогу у розвитку авіації та автомобільному транспорті.

Але у зв’язку зі зволіканням відповіді Тегерана, Рада Безпеки ООН 31 липня ухвалила резолюцію, в якій вимагає від Ірану до кінця серпня припинити роботи зі збагачення урану. А у випадку невиконання цих умов, проти Ірану можуть запровадити економічні і дипломатичні санкції. За таку резолюцію проголосували 14 членів Ради Безпеки ООН, проти був лише Катар.

Однак учора представник іранського МЗС Хамід Реза Асефі знову заявив, що Іран не має наміру відмовлятися від збагачення урану:

«Питання про призупинення програми зі збагачення урану – це повернення у минуле. Ми не збираємося заморожувати програму. Це питання не стоїть на порядку денному. Нажаль, замість переговорів, європейські країни передали питання в ООН, Раду Безпеки. Ми не сприймаємо такого підходу, але ми завершуємо вивчення пропозицій міжнародної спільноти. Ви повинні почекати, щоб побачити, як і коли ми відповімо».

Тим часом Іран проводить широкомасштабні військові навчання, котрі розпочалися у суботу водночас на півдні, сході та південному-сході країни.

В рамках військових навчань здійснено випробування ракети близького радіусу дії, котра здатна подолати відстань до 250 кілометрів.

Як наголосив головнокомандувач збройними силами Ірану Атаолла Салехі: «Могутність, яку ми демонструємо на цих маневрах, є – результатом досвіду, отриманого у боротьбі з ворогами. Плани, котрі ми підготували, викличуть чимале здивування ворога».

За повідомленням іранського інформаційного агентства ІРНА, проводять учбові операції з висадки десанту з вертольотів та подальшим боєм на захопленій противником місцевості, здійснюють запуски ракет із бойових вертольотів «Кобра», а також виконують завдання зі збору інформації безпілотними літаками-розвідниками.

І хоча, загалом, керівництво Ірану називає нинішні навчання «пересічним, плановим тренуванням», деякі оглядачі вважають, що офіційний Тегеран прагне у такий спосіб показати, що він готовий до будь-якого розвитку подій стосовно його ядерної програми, у тому числі й нападу на Іран.
XS
SM
MD
LG