Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 14:46

Україна виконуватиме газові контракти, поки не домовиться з Росією – Азаров


Україна не розриватиме з Росією ті контракти про постачання газу, які були укладені у січні 2009 року. Про це заявив прем’єр України Микола Азаров сьогодні у Києві під час Національного семінару журналістів регіональних ЗМІ.

Азаров наголосив, що нині Україна може скасувати газові контракти «лише в тому випадку, якщо Росія з цим погодиться». «Ось так вони юридично виписані. Виникає запитання: а в принципі, ми можемо їх розірвати? Можемо, звісно, як і будь-яку міжнародну угоду. Але чи можна так діяти? Вже один раз пробували розірвати ці угоди. І заморозили Європу і всю країну», – сказав глава уряду.

«Ми будемо їх виконувати доти, доки не домовимося з Росією про перегляд цього кабального договору, який сформував негативні тенденції , в тому числі, і в процесі розвитку нашої економіки», – додав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр також заявив, що уряд України постійно наполягає на перегляді газових контрактів під час зустрічі з керівництвом Російської Федерації. «Перше, про що ми кажемо, коли зустрічаємося з російським керівництвом: формула несправедлива, вона неринкова. Чому за цією формулою ціна на газ для України дорожча, аніж ціна на газ, за якою ви продаєте його у Німеччину чи в Польщу, навіть з урахуванням «харківської знижки»?», – зазначив він.

«Харківські угоди, які знизили ціну на газ для України на 100 доларів, забезпечили можливість роботи нашої промисловості і сприяли виходу України з кризи, і стали тим механізмом, за допомогою якого уряд сформував бюджет», – додав Микола Азаров.

Раніше Росія заявила про готовність проаналізувати формулу ціни на природний газ, що закріплена в контрактах «Нафтогазу України» і російського «Газпрому».

Україна сподівається на зниження ціни імпортного природного газу, що поставляється Росією, до економічно обґрунтованого рівня.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG