Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Монетний двір.


Київ, 22 серпня 2006 року. У середу на здачу в магазині вам можуть дати залізні дві гривні та п’ять. Не лякайтеся - вони справжні й мають таку ж цінність, як і паперові купюри. До того ж, колекціонери-нумізмати можуть починати полювання на срібні п’ятигривневі монети та ювілейні дві гривні - вони виходять меншими тиражами і призначені тільки для справжніх цінувальників. Чим цікаво збирати монети? Про це сьогодні говорять “Звуки життя” – “монетний двір”. З вами Віола Бурда.

Обидві нові монети Національний банк випускає до 150-річчя Івана Франка. Колекційна п’ятигривнева буде зі срібла, а дві гривні виробили зі сплаву кількох металів. На них зобразили каменяра, котрий розколює скелю, а на зворотній стороні - малий герб України. Дизайнером нових українських монет став івано-франківський художник та скульптор Роман Чайковський.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Вже наступного місяця гривня святкує ювілей – десятиріччя. Національна валюта України має трьох хресних батьків, - зазначає історик, політолог Кость Бондаренко. Це тріо складали тодішній прем’єр Павло Лазаренко (котрий зараз чекає на вирок американського суду), тогочасний міністр фінансів Віктор Пинзеник, а також нинішній президент Віктор Ющенко (десять років тому він очолював Нацбанк). Загалом гривня є стародавньою грошовою одиницею, нею користувалися ще у Київській Русі, - нагадує Кость Бондаренко.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Чимало хто у США любить жартувати: “мій найкращий друг – генерал Грант” або “на моєму улюбленому портреті – Бенджамін Франклін”. Йдеться тут не лише про ставлення до історичних персонажів, американці пишаються своєю валютою, на якій зображені ці діячі. І компанію у повазі до долара готові скласти по всьому світу. Адже навіть затяті антиамериканісти мліють від задоволення, коли в їхніх кишенях шарудять “зелені”. Тим часом катастрофічні прогнози про те, що мовляв, долар не сьогодні-завтра завалиться, з’являються постійно, зокрема – в Україні. Як до таких пророкувань ставляться у США, - розповідає американський кореспондент Радіо Свобода Юрій Дулерайн.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Десять років тому новонародженій гривні не довіряли - зарплатню бажали отримувати в доларах, а долари - в конвертах. Тепер - більшість українців не мають нічого проти зарплати в національній валюті - кажуть перехожі столичних вулиць.

Не може дати гарантій стабільності свого дітища Віктор Пинзеник. Все залежатиме від політики держави, але зараз гривня - це сила - стверджує один з її батьків...

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG