Доступність посилання

ТОП новини
21 квітня 2021, Київ 02:53

Деякі англіканці-протестанти навертаються в католицизм на Великдень


Архієпископ Кентерберійський Роуен Вільямс та Папа Римський Бенедикт XVI, Лондон, 17 вересня 2010 року

Лондон – Очікується, що на ці Великодні свята понад 900 вірних Англіканської церкви, що є державною в Англії, навернуться у католицизм. Вони зроблять це на знак протесту проти рішення Англіканської церкви дозволити рукопокладання у єпископи жінок.

Протестанти-англіканці, що навернуться в католицизм на Великдень, приєднаються до Ординаріату. Це секція Католицької церкви, яку спеціально для них створив Папа Римський Бенедикт XVI.

Ця група вірних із єпархій в Англії й Вельсі включає 61-го колишнього священика. Один із них – отець Ед Томлінсон, який залишив посаду пароха церкви в містечку Танбридж Веллз. За його словами, у нього не залишилося іншого вибору.

«Упродовж багатьох років у Англіканській церкві мене вчили цінностям, які формувалися століттями, – каже він. – Але в останній час Загальний Сино
перетворив Церкву з місця віри на такий собі удаваний парламент, де проблеми можна просто ставити на голосування і таким чином, в один момент змінювати віру. Тож сам фундамент Церкви став нестійким. Тож я все більше розумів, що нам потрібна єдність і безпека, які католицизм дає через постать Папи і через свої вчення».

Отець Томлінсон також зауважив, що він і йому подібні не є проти рівних прав жінок. «Якщо дивитися на це з погляду на рівність між людьми, то у жінці-єпископі нема нічого поганого. Я пристрасно вірю у рівність. Я одружений із чудовою дружиною, яка працює реставратором картин. І Церква каже, що всі є рівними. Тож нема навіть питання щодо рівності. Але питання є в тому, чи ми всі однакові і рівні, чи різні і рівні. Я хочу вірити у рівність, за якої чоловіки і жінки є різними і рівними. Де вони мають різні ролі і функції і за це цінуються Церквою. Чоловік і мати є подібними, але все-таки різними, і ця різниця має цінуватися. На службі Божій я, як священик, представляю Ісуса Христа на останній вечері, коли він одружується зі своєю нареченою-Церквою. Якби на Різдво мене у Різдвяній драмі вибрали грати роль Богородиці, це могло б дещо відволікти увагу від серйозності цієї події», – зазначив священик.

У березні перша хвиля англіканців – близько 600 осіб – офіційно залишила церкву. Вони прибули на службу Божу на честь Попільної середи, перш ніж провести Великий піст у приготуваннях до навернення в католики.

П’ятьох колишніх англіканських єпископів уже було рукопокладено у римо-католицькі священики.

Погіршення стосунків

Експерти кажуть, що створення Папою Римським Ординаріату для навернених англіканців у час, коли в Англіканській церкві становище є напруженим, погіршило англікансько-католицькі стосунки.

Водночас Джордж Стак, який невдовзі стане найвищим католицьким єпископом Вельсу, віддав належне розумінню, з яким англіканці поставилися до існування нової групи. Він сказав, що Ординаріат дозволить англіканцям приєднатися до Католицької церкви окремою групою, зберігши свою окрему тотожність.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG