Доступність посилання

ТОП новини

Організація «Репортери без кордонів» обурена «безглуздим, несправедливим і ганебним» вироком кореспондентці Радіо Свобода у Туркменістані


У п’ятницю суд виніс вирок Огульсапар Мурадовій – 6 років позбавлення волі, за звинуваченням у незаконному зберіганні зброї.

У п’ятницю суд виніс вирок Огульсапар Мурадовій – 6 років позбавлення волі, за звинуваченням у незаконному зберіганні зброї.

За таким же звинуваченням до семи років позбавлення волі судили двох туркменських правозахисників: Аннакурбана Аманкличева і Сапардурди Хаджієва

Усіх трьох заарештували у червні. Адвокатів до них не допускали.

Судове засідання було закритим. Правозахисники кажуть, що воно тривало лише кілька хвилин.

Організації «Міжнародна амністія» і «Репортери без кордонів» висловили своє занепокоєння і обурення цим судилищем.

Ще перед оголошенням судового вироку, представник міжнародної організації «Репортери без кордонів» Жан-Франсуа Жульяр заявив:

«Нас надзвичайно турбує цей суд. Ми вже знаємо, що трьох підсудних позбавлять волі на тривалі терміни ув’язнення, оскільки усім відомо, що суд у Туркменістані жодним чином не можна назвати справедливим. Нікого на процес не допустили. Ми не знаємо у якому стані підсудні. Судове засідання – закрите і для преси, і для дипломатів. Й тому ми упевнені, що його рішення буде несправедливим».

А голова туркменської Фундація Гельсінкі Таджибул Геґмедова сказала Радіо Свобода, що на самому процесі було допущено багато порушень.

«Багато людей хотіло потрапити на сьогоднішній процес. Але вони перекрили всі дороги до будинку суду. Родичі звинувачених приїхали перед 9 годиною вранці щоб туди потрапити. Але їх не пустили. Вони нікого не впустили! Навіть адвокатам дозволили зустрітися з підсудними всього на хвилину і тоді їх також повиганяли з суду», - зазначила керівник туркменської правозахисної організації Фундація Гельсінкі, що діє в екзилі.

Адвокати засуджених кажуть, що будуть оскаржувати цей вирок.
XS
SM
MD
LG