Доступність посилання

ТОП новини

Харківські угоди можуть бути денонсовані – нашоукраїнці


Володимир Огризко

Київ – Харківські угоди можуть бути денонсовані, для цього є всі необхідні механізми. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявили колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко та колишній керівник СБУ, голова політради партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко. Сьогодні ж у Києві мають відбутися протести 14 політичних сил, які вимагатимуть скасування «харківських угод». Протестувальники вийдуть під стіни адміністрації Президента та проведуть мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку, а «Наша Україна» проведе з’їзд партії біля Верховної Ради.

– Харківські угоди підписані та ратифіковані двома країнами. Наскільки реально зараз виконати вимоги протестувальників та денонсувати харківські угоди?

– Володимир Огризко: Це цілком реально, тому що є всі механізми, визначені міжнародним правом про денонсацію тих чи інших угод. Це частина нашого законодавства. Ми є стороною Віденської конвенції про права міжнародних договорів. Таким чином, немає ніяких проблем із юридичної точки зору. Будь-яка угода, яка укладається, може бути денонсована. Інакше ми б жили в одній і тій же правовій площині. Тому тут справа не у юридичних хитросплетіннях, їх насправді немає, а питання в політичні волі.

– Але чи реально говорити про те, що це може статися, зважаючи на нинішню політичну ситуацію?

– Володимир Огризко: Ми маємо виходити з тієї ситуації, яка є сьогодні. Я сподіваюся, що і до теперішньої влади вже дійшло, що ці умови є абсолютно невигідними для України, вони ставлять нас на коліна, вони завдають шкоди у безпековому плані, в економічному, вже не кажучи, що це є пряме порушення Конституції. Стаття 17 чітко говорить, що в Україні не мають права розміщуватися іноземні військові бази. Тому це все зрозуміло. Питання у тому, наскільки теперішня влада захоче реалізувати своє право на денонсацію. Це вже залежить він неї.

– «Наша Україна» приєдналась до сьогоднішніх протестів. Нещодавно голова партії Віктора Ющенко сказав, що сьогодні Віктор Янукович не підписав би цих угод. Що змінилось за рік?

Валентин Наливайченко
– Валентин Наливайченко:
Змінилося насамперед те, що політичні сили нарешті об’єдналися і щодо того, що стосується харківських угод, і московських угод 2009 року. Ми чітко висловлюємося сьогодні. І в парламенті внесли законопроект про скасування і денонсацію кожної з цих угод, які по суті є і безпековим, і політичним ярмом для кожного українця.

Ціна на газ, тарифи зростають для кожного з нас, і ніяких виправдань, ніякого зиску для нас харківські угоди не принесли. Московська ж домовленість, газова угода від 2009 року, так само, несправедлива ціна газу. Ми знаємо, як денонсувати договори. Наприклад, це угода з ФСБ, яку ми не тільки денонсували, а й домоглися, щоб всі офіцери ФСБ виїхали з України, виїхали з Севастополя. Тому це неправда і нещирість, коли говорять, що немає механізму. Ми знаємо як. І саме тому говоримо про це політично зараз і беремо на себе політичну відповідальність, що в парламенті буде патріотична більшість і вона буде діяти відповідно до національних інтересів.

– Чи відомо вам про створення у парламенті так званої «групи Третьякова», яку має очолити ваша соратниця Ірина Геращенко? Чи буде це питання порушуватися на з’їзді партії?

– Валентин Наливайченко: Ми будемо висловлюватися щодо об’єднавчих процесів. Ми вітаємо будь-які об’єднавчі процеси у стані опозиції. Але безпосередньо у цьому процесі участі не беремо. І, відповідно, наші представники, наші народні депутати у парламенті працюють у рамках нашої партійної групи.
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG