
“Звісно, це дуже дорого. Я пенсіонерка, отримую 370 гривень пенсії. Якщо ж квартплату підвищать втричі, тоді що ж мені залишиться на прожиття. До того ж, обслуговування ЖЕКу не відповідає цінам, які ми маємо сплачувати”.
Така ситуація у столичному житловому господарстві, на думку депутата Київської міської ради Володимира Бондаренка, виникла через відсутність компетентних керівників:
“Через одіозність міського голови пішли навіть ті люди, які у ньому розбиралися. Замість проведення реформування у цій сфері іде традиційний пошук, як за рахунок громадян розв’язати ці проблеми. Міське господарство ведеться вкрай неефективно. Відсутні такі дуже важливі елементи, які мають бути – це чіткі організуючі документи, які б розподіляли функції між елементами міського господарства. Зокрема, хто постачає воду, газ, електрику, інші послуги, і на яких умовах. Наприклад, роками не затверджуються графіки подачі тепла, в точу числі і температурні режими. Як тоді можна відповідально спитати з когось, якщо незрозуміло яка температура води, що надходить до квартири має бути.”
Тим часом, міністр будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства Володимир Рибак запевняв кореспондентку Радіо Свобода, що такого стрибкоподібного підвищення тарифів для киян не буде:
“Я зараз доручив, щоб наші фахівці з’ясували, що вони хочуть. Це нереально, що квартплата зросла у 3,4 рази. І мер такого не підпише. Такого не буде. У мене був перший заступник київського голови. Вони це питання вивчатимуть до грудня місяця. Це проект, який вони взяли для себе і вивчають це питання”.
Якщо столичний мер Леонід Черновецький навіть підпише розпорядження про нові тарифи, набрати чинності воно зможе лише після реєстрації у Київському міському управління юстиції.
А от ціна на газ для населення навпрост залежатиме від ціни, за якою уряд закуповуватиме імпортний газ. Найбільше ж здороження газу відчують на собі власники приватних будинків. Причому кияни, які мешкають в таких будинках, зовсім не обов’язково належать до категорії заможних.