Доступність посилання

ТОП новини

“Наша Україна” готова коаліціюватися.


Тетяна Ярмощук Київ, 1 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – “Наша Україна” ініціює підписання нової коаліційної угоди. Головними умовами створення такої домовленості, на думку нашоукраїнців, має стати виконання Універсалу національної єдності та Меморандуму про наміри створити Коаліцію національної єдності. Таке рішення “Наша Україна” ухвалити сьогодні на засіданні фракції.


І знову коаліція. Не минуло й місяця після того, як нашоукраїнці сіли в урядові крісла Кабінету Міністрів Януковича, як “Наша Україна” знову заговорила про підписання коаліційної угоди.

На політраді нашоукраїнці констатували, що на сьогодні існує два документи. Перший – це такий собі Меморандум про наміри, під яким залишили автографи “Наша Україна”, Партія регіонів та СПУ. Другий – коаліційна угода Партії регіонів, КПУ та СПУ. Тож, на думку нашоукраїнців, має бути вироблений новий текст коаліційної угоди. Ось що з цього приводу сказав кореспондентці Радіо Свобода представник “Нашої України” Володимир Стретович:

“Фракція “Нашої України” не приєднається до коаліції, а виділила зі свого середовища осіб для ведення переговорів, які мають виробити нову редакцію коаліційної угоди. І після її погодження з Партією регіонів у новому форматі готова її підписати. Чи буде це вся фракція, чи ні, залежить від тексту угоди і від того, які моменти будуть за два тижні, які визначенні на період підготовки цієї угоди”.

За словами Володимира Стретовича, сьогодні лише дві партії, що входять до фракції “Наша Україна” висловилися проти присутності у цій більшості комуністів – це Конгрес українських націоналістів та Християнсько-Демократична партія, до якої і входить пан Стретович. Якщо ж КПУ таки буде присутня у парламентському союзі, ці політичні сили сюди не увійдуть.

Разом з тим Володимир Стретович зауважив: якщо сторони не узгодять текст нового коаліційного документу – “Наша Україна” відкличе своїх міністрів.

А от Партію регіонів можливе відкликання нашоукраїнських міністрів не лякає. Олексій Плотніков:

“У “Нашій Україні” немає якоїсь єдності. Там є сили, які є за те, щоб працювати в уряді, а є сили, які орієнтовані на БЮТ, на опозицію. А чи можливо відкликання міністрів? Ну, можливо. Ці посади будуть зайняті нашою партією, чи іншими партіями-членами коаліції”.

Політологи прогнозують скорий розкол “Нашій Україні” і те, що до нової коаліції увійдуть не всі партії цієї фракції. Олександр Дергачов:

“Очевидно, що досить складно буде знайти прийнятний варіант для тих, хто вже в уряді від “Нашої України”. Оскільки Універсалу недостатньо, я думаю. Хоча, може й так трапитися, що залишиться лише універсал, який засвідчує ось таку більш широку домовленість. Думаю, що перспективи тут не надто гарні. Януковичу важливо зберегти усталену коаліцію у тій формі, в якій вона склалася. Але на якісь компроміси, я думаю, він може піти”.

У пошуках своєї самоідентифікації “Наша Україна” була і претенденткою на більшість, і меншістю, і опозицією, і меншістю, яка схиляється до опозиції, і знов претенденткою на більшість. Переговори з коаліцією представники “Нашої України обіцяють розпочати у понеділок”.
XS
SM
MD
LG