Доступність посилання

ТОП новини

Антикорупційний комітет про концепцію розвитку Одеського порту.


Петро Каландирець Одеса, 1 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - В Одесі триває протистояння викликане прагненням керівництва порту реалізувати відхилену депутатами міськради концепцію розвитку.

Приморський райсуд Одеси, у відповідь на подання міських депутатів Костянтина Шпильового та Георгія Селянина, заборонив керівництву порту реалізовувати в життя програму розвитку, яка передбачає суттєву розбудову державного підприємства. Порт у відповідь подав позов проти Констянтина Шпильового вимагаючи заарештувати майно депутата. Позов задовольнили. Однак пізніше апеляційний суд арешт майна назвав незаконним і скасував його... На сьогоднішній день Вищою радою юстиції проводиться перевірка відносно дій судді Приморського райсуду Одеси, який протягом одного тижня виніс два протилежних за своїм змістом рішення.

Саме на прохання депутата Костянтина Шпильового місцева організація „Антикорупційний комітет” провела громадське розслідування.

Олег Корженко
Голова Антикорупційного комітету Олег Корженко назвав позицію керівництва Одеського порту „не конструктивною”. Більш того, за його словами "вона відверто ворожа у ставленні до громади. Подання зустрічного позову про компенсацію збитків, завданих порту внаслідок зупинки будівництва причалу і накладання арешту на майно депутата Міськради Костянтина Шпильового виглядає як помста за те, що депутат відстоює інтереси міської громади. Це прецедент, якого ще не було в Україні...”

Антикорупційний комітет вважає, що у разі реалізації відхиленої міськрадою концепції розвитку порту непоправної шкоди буде завдано екології причорноморського міста.

„При усіх варіантах проекту будівництва естокади, а їх розглядається шість, вона заторкне і житлові райони міста, а тому експерти зробили розрахунок максимального навантаження. 2750 машин за добу буде пропускати естокада. У час напруження ця цифра може зрости до 304 авто на годину. Доля легкових автомашин складе менше 30 відсотків. Експертиза на цю тему дає невтішний результат. Така кількість машин призведе до зростання викидів шкідливих газів. Життя одеситів у цій житловій зоні стане нестерпним. Необхідно буде вирішувати питання про їх відселення”, йдеться у підсумковому документі експертів Антикорупційного комітету.

Концепція порту, на думку експертів громадської організації, не є такою у класичному розумінні цього слова. „Це швидше за все перелік інвест –проектів, де достатньо добре проглядається їхня інвестиційна спрямованість. Усі вони стосуються порту, як учасника господарської діяльності. Місто зі своєю громадою залишається збоку”.

Громадська організація „Антикорупційний комітет” має намір звернутися і до Міністерства транспорту України з пропозицією приділити особливу увагу розгляду питання про те, „якими методами реалізується Концепція розвитку порту, у якій повністю ігноруються законні права і інтереси територіальної громади Одеси. Можливо, необхідно кардинально змінити політику порту. Це можливе завдяки внесенню свіжих конструктивних ідей новими кадрами”.

Олег Корженко вважає, що нинішнє керівництво порту „ігнорує та не бажає рахуватися з рішенням депутатів міської Ради, які у березні 2006 року відхилили запропоновану на їхній розгляд концепцію розвитку”. Під час проведення незалежного розслідування юристи та представники Ради громадської організації Антикорупційного комітету мали зустрічі з усіма сторонами конфлікту та вивчили необхідну документацію на цю тему. Вивчення документів тривало два тижні.

Антикорупційний комітет був зареєстрований в Одесі у 2004 році. До його складу входять підприємці, депутати місцевих Рад, громадські діячі, освітяни, юристи. Діяльність комітету спрямована на сприяння виконанню Указів Президента України, які стосуються боротьби з корупцією.
XS
SM
MD
LG