Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 4 вересня.


Віктор Недоступ 4-го вересня перші іспанські поселенці заснували містечко, яке нині відоме як Лос-Анджелес, раднарком України затвердив новий український правопис, а над будівлею Верховної ради вперше замайорів жовто-синій прапор.

4-го вересня 1260го року - У битві при при Монтаперто зійшлись війська флорентійських гвельфів та вигнаних з міста гібеллінів, представників двох політичних партій (перші підтримували папу римського, інші - імператора Священної Римської імперії). Перемогу здобули гібелліни і гвельфи вже остаточно покинули Флоренцію і оселились у Сієні.

1745 - У селі Космачі (нині Івано-Франківщина) гине керівник карпатських опришків 45-річний Олекса Довбуш.

1781 - В мальовничому місці тихоокеанського узбережжя недалеко від Сан-Дієго, (воно носило назву Нуестра Сенйора ла Рейна де Лос Анджелес де Порциунцила), на місці індіанського селища Янгма 44 іспанські поселенця на чолі з мексиканським губернатором Філіпе де Неве заснували містечко, котре сьогодні відоме як місто Лос-Анжелес. 26 із перших поселенців були чорношкірими рабами.

1797 – у Парижі цього дня, 18 фрюктідора за французьким революційним календарем, члени Директорії Поль де Баррас, Жан Франсуа Рюбель і Луї Марі де Ла Ревель-Лепо за підтримки генералів-республіканців, (серед яких і Наполеон Бонапарт), здійснюють державний переворот.

1882 - у Нью-Йорку Томас Алва Едісон вмикає перше у світі комерційне освітлення. Клієнтів покищо небагато всього 85 осіб.

1928 Раднарком України затверджує новий український правопис. Він діятиме до 33-го року, після чого буде визнаний буржуазно-націоналістичним і його піддадуть спрощенню.


1937 - У Лозанні (Швейцарія) агенти радянського НКВС застрелюють одного з лідерів Комінтерну І.Рейса. Напередодні Рейс заявив про свій розрив із Сталіним і перехід на ідейні позиції Троцького.

1965 в Киеві під час показу кінофільму Параджанова “Тіні забутих предків” відбувається мітинг протесту проти нової хвилі антиукраїнських політичних репресій.

1972 - На Олімпійських іграх в Мюнхені український легкоатлет Валерій Борзов виборює золоту медаль на спринтерській дистанції 200 метрів.

А у 1991му над будинком Верховної ради у Києві вперше піднято жовто-блакитний прапор.
XS
SM
MD
LG