Доступність посилання

ТОП новини

Майбутнє Європейського союзу - німецькі дипломати обговорюють цілі головування Берліна в ЄС.


Надія Кандиба Німеччина, 4 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Німеччина відновить дебати про Європейську Конституцію, коли перебере головування у Європейському Союзу наступного року. Про це, виступаючи сьогодні у Берліні перед німецькими дипломатами, говорив міністр закордонних справ країни Франк-Вальтер Штайнмаєр. Своїм баченням європейського майбутнього учасники конференції обмінюватимуться упродовж наступних чотирьох днів.

Бундестаг.
У Брюсселі нині намагаються знайти вихід з кризи, в якій опинився Євросоюз після провалу процесу ухвалення загальноєвропейської конституції. Не дивно, що саме з головуванням Німеччини в ЄС пов''язують великі очікування, адже Берлін завжди вважався одним з головних прихильників подальшої європейської інтеграції. Про це німецьким дипломатам нагадав у Берліні й міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр. "Нам потрібна європейська конституція” і "ми хочемо знову оживити конституційні дебати” – з такими заявами він неодноразово виступав останнім часом. Раніше головну мету головування Німеччини в ЄС окреслила й канцлер Анґела Меркель:

"Ми повинні, я в цьому переконана, критично подивитися на проект „Європа”. У центр уваги слід поставити громадян і відповісти на їхні запитання: що означає європейська інтеграція для їхніх робочих місць, для рівня життя, для соціальних гарантій, скажімо, на випадок хвороби або виходу на пенсію? Наше завдання полягає в тому, щоб до історичного визначення ЄС додати його нове визначення”.

Як наголошувалося під час берлінського форуму, нині можна спостерігати розкол серед громадян країн ЄС у їхньому ставленні до Євросоюзу: одні вважають за необхідне продовжити процес інтеграції, інші гадають, що інтеграції могло б бути й дещо менше. З огляду на таку обставину, прем''єр-міністр Люксембурга Клод Юнкер, якого як гостя запросили на конференцію німецьких дипломатів, застеріг, що знайти вихід із ситуації, що склалася, буде нелегко. Аби не погрузнути в безкінечних дебатах навколо проекту конституції ЄС, німці планують на час свого головування кілька конкретних речей. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр запропонував зосередити увагу на так званій "політиці щодо східних сусідів”. Серед іншого мається на увазі розвиток партнерських відносин з Росією, щоб за допомогою розбудови політичних, економічних та культурних зв''язків сильніше "прив''язати” Москву до Європейського союзу. Звичайно "східна політика” не обмежується тільки Росією. На думку Штайнаєра, ЄС має зробити своїм сусідам "привабливі та реальні пропозиції” стосовно подальшої співпраці. Особливе місце під час головування Німеччини в Європейському союзі має посісти також питання гарантій забезпечення ЄС енергоносіями.
XS
SM
MD
LG