Доступність посилання

ТОП новини

Огляд преси: З чого розпочнуть робочий тиждень парламентарії? Хто буде новою Карпачовою? Які наслідки останньої прес-конференції Олександра Зінченка?


Ірина Біла


Сьогодні парламентарії приступають до роботи. Але, як пише газета “Україна молода”, депутати всіма фібрами душі відчувають, що для «входження в робочий ритм» їм не вистачає якихось кількох днів. Тому вони сповнені рішучості продовжити собі - ні не, відпустку, а оте саме «входження в ритм» - іще на тиждень. Який вони і планують провести в пленарних комітетах. А заодно, як зауважує видання, і вирішити проблему створення нової коаліції вже з участю “Нашої України”. У цьому ж числі “Україна молода” намагається спрогнозувати, хто буде новою Карпачовою. У публікації під таким заголовком журналісти, згадуючи про неприпустимість сумісництва депутатки на посаді Уповноваженої з прав людини, схиляються до думки, що Карпачовою, цілком ймовірно, буде... знову Карпачова. Іншими словами, “при великому бажанні вона, навіть всупереч Конституції й положенням про інститут омбудсмена, залишиться і при портфелі, і при депутатському мандаті”. Про розбіжності в лавах “Нашої України” пишуть “Київські відомості”. Особлива увага - можливому створенню на базі партії нового політичного проекту. Бурхливо заперечив цей факт “Відомостям” Петро Порошенко, а депутат Микола Катеринчук наголосив на потребі створення нової партії з чіткою ідеологією. А тим часом, пише далі видання, розкол всередині “Нашої України” позбавляє сенсу створення розширеної коаліції, оскільки не зможе набрати необхідних 300 голосів, щоб подолати вето Президента чи внести конституційні зміни. Саме тому розкол у “Нашій Україні” вигідний насамперед самому Президентові, категорично підсумовує журналіст. “Київська влада хоче замінити директорів крупних ринків та зоопарку.” У публікації під таким заголовком “Газета по-київськи” стверджує, що це перший крок до акціонування, приватизації та передачі в приватні руки перспективних столичний об’єктів.

Рік тому, 5 вересня 2005 року, відбулася скандальна прес-конференція Олександра Зінченка. Саме після цієї події з''явився вислів "любі друзі".

Зінченко звинуватив кількох високопосадовців у корумпованості та зневаженні "ідеалів Майдану". Утім, як згадує газета “День”, Зінченко так і не надав переконливих доказів злочинних дій кума Президента. Але справу було зроблено: помаранчевий табір остаточно розколовся. Через три дні після скандальної прес-конференції у відставку був відправлений Кабінет міністрів Юлії Тимошенко. Сам Зінченко зник із великої політики. "День" попросив політологів через рік оцінити наслідки цієї прес-конференції. З їхніми думками можна ознайомитися в статті “Прес-конференція Зінченка. Рік по тому”. Напевне, немає людини, яка б не чула про біологічно активні добавки. Наскільки законно вони виробляються і продаються в Україні та чи варто їх вживати, оповідає газета “Голос України” у матеріалі “Гіркий присмак БАДів”.
XS
SM
MD
LG