Доступність посилання

ТОП новини

Звіт Світового банку “Бізнес в дії 2007”.


Михайло Мигалисько Прага, 7 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Грузія – лідер у спрощенні процедур ведення бізнесу. Такого висновку дійшли експерти Світового банку, який сьогодні оприлюднив звіт про країни, де найлегше і найпростіше займатися підприємництвом. Звіт під заголовком "Doing Business 2007" – “Бізнес в дії 2007”- охоплює 175 країн світу. До групи сприятливих для бізнесу держав не входить Україна, Росія та центральноазіатські республіки.


З пострадянських країн найбільш сприятливими для бізнесу стали Вірменія та Грузія, які зайняли відповідно 34 і 37 місце серед понад ста сімдесяти країн світу, сказано у звіті Світового банку. Згідно з даними експертів, Грузія, завдяки реформам, проведеним торік, стала «чільним реформатором у світі». Узбекистан і Таджикистан посіли останні місця. Рейтинг Світовий банк визначав згідно з такими положеннями, як рівень складнощів з реєстрацією бізнесу, оплатою податків, митних процедур тощо. Керівник дослідження Світового банку, економіст Каралі МекЛіш в інтерв’ю Радіо Свобода сказала, що попри той факт, що Вірменія та Грузія отримали кращі оцінки, ніж Португалія та Іспанія, це ще не означає, що міжнародні інвестори почнуть масово пересувати їхні капіталовкладення із країн Європейського Союзу до Тбілісі та Єревана. Однак, за її словами, наприклад, Грузія в результаті проведення докорінних реформ значно поліпшила середовище для міжнародного та внутрішнього бізнесу:

"Реєстрація бізнесу підскочила на 55 % у порівняні з минулим роком. Крім того, у Грузії скорочується безробіття... Отож йдеться про ознаки того, що економіка рухається у правильному напрямку".

Натомість, за словами МекЛіш, Вірменія, хоча й не провела настільки радикальні реформи, як Грузія, все-таки значно поліпшила галузь регламентування підприємництва:

“Вірменія належить до країн з найменш складним підходом до реєстрації власності”.

Коли у Вірменії за чотири дні можна зареєструвати бізнес, то, наприклад, у Білорусі цей процес триває 231 день. У Білорусі підприємства повинні сплатити 125 різних податків і зборів упродовж року, щоб дотриматись регламенту. Ще складніша ситуація у сфері оподаткування в Україні, де щорічний податковий звіт для бізнесів має 92 сторінки, твердить експерт Світового банку:

“В Україні середньому бізнесу слід вкласти 2185 годин щорічно, щоб повністю виконати усі положення щодо сплачення податків”.

За словами керівника дослідження Світового банку Каралі МекЛіш, Україна та Білорусь також відстають від інших країн у питаннях надто складних митних процедур. Проте хабарництво і корупція досягають найбільших масштабів у експортній та імпортній сфері центральноазіатських республік.

Експерт Світового банку Каралі МекЛіш в інтерв’ю Радіо Свобода сказала також, що головною причиною відставання Росії та деяких інших пострадянських країн є те, що за півтора року після приходу до влади уряди цих країн не зуміли належно використати початковий політичний капітал, який отримали від громадян на виборах, щоб поліпшити ситуацію у галузі підприємництва.
XS
SM
MD
LG