Доступність посилання

ТОП новини

Лазаренко-молодший виходить з тіні.


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 7 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - На політичному небосхилі Дніпропетровщини з’явилася нова фігура зі знайомими рисами. Брат екс-прем’єра, а нині «каліфорнійського в’язня» Павла Лазаренка Іван вийшов із тіні. За менш ніж півроку його політична кар’єра, як для регіону, зробила стрімкий злет: у березні — обраний депутатом обласної ради від Блоку Лазаренка, у квітні — очолив фракцію Блоку, а тиждень тому — став заступником голови облради, вважай однією із перших осіб в області. Отже, хто він, Лазаренко-молодший?

Іван Лазаренко дає інтерв ю радіо Свобода.
Іванові Лазаренку на вигляд трішки за п’ятдесят. Середнього зросту, досить кремезний. Обличчям — майже викапаний брат, але риси гостріші і якісь більш сільські. Засмага від сонця і степу. Дались взнаки 25 років, які Іван Лазаренко, випускник Запорізького машинобудівного інституту, пропрацював в сільському господарстві — останні сім керівником одного із найкращих в області агропідприємств — імені Горького у Новомосковському районі. Тепер, ставши «правою рукою» голови облради, брат екс-прем’єра покинув цю посаду.

«В агрофірмі імені Горького я вже переоформив свої корпоративні права, я здав їх, не приймаю участі в бізнесі вже. А взагалі в сільському господарстві я працюю з 1981-го року, а в агрофірмі приватного власника — з 1999-го року».

Про прем’єрство свого брата, а потім президентську немилість, в яку той потрапив, Іван Лазаренко згадувати не любить. Каже, раз я залишився живий, то, можна вважати, на мене ті події ніяк не вплинули. Більш охоче говорить про дитячі й юнацькі роки. Павла, старшого за нього лишень на два роки, у розмовах зі сторонніми людьми називає Павлом Івановичем.

«Широківський район, село Карпівка. Всі там народились — троє братів. Самі дружні, братські стосунки. В дитинстві у нас лідером був старший брат — Микола, а в студентські роки — вже Павло Іванович».

Павло Іванович, каже Іван Лазаренко, свої лідерські позиції зберігає й нині. Старший брат — справжній керівник фракції Блоку Лазаренка в облраді — щодня дає молодшому вказівки.

«Я маю змогу підтримувати з ним зв''язок в телефонному режимі. Ми всі питання погоджуємо. Фактично він керує фракцією. Все знає. Всі рішення, і проведення переговорів».

Однак Іван Лазаренко має й свої політичні амбіції, не прем’єрські, але…

«Звичайно, будемо намагатися вводити програми кредитування сільського господарства за рахунок в тому числі й обласного бюджету, і проблеми екологічні, і дороги, і газифікація села, і водопостачання — всі ці програми ми будемо намагатися виконувати».

Чи втіляться добрі наміри у життя — покаже час. А поки що колишньому очільникові сільгосппідприємства, який керував півтисячею людей, впоратись з двома десятками своїх підлеглих у фракції, як виглядає, важко. Днями фракція Блоку Лазаренка розкололась — частина депутатів полишила лави Блоку і створила нову фракцію — «Нова Громада», заявивши, що не хочуть бути маріонетками в чиїхось руках. Однак «лазаренківці», які залишились з Лазаренком, поки що у виграші — їм дісталася третина керівних посад в комісіях облради, тоді як майже такому ж за чисельністю БЮТу — жодної, та ще й — свій заступник голови. Брат в Америці, каже Іван Лазаренко, зрадів такій звістці:

«Поздоровив усіх членів партії з цією невеликою перемогою».
XS
SM
MD
LG