Доступність посилання

ТОП новини

Польські заробітчани в Англії навертають місцевих жителів до католицизму, пише чеська преса, а польська звертає увагу на те, як розслідують справу загибелі Чорновола в Україні.


Оксана Пеленська

Прага, 7 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Популярний празький щоденник „Лідове новіни” розповідає про життя тисяч польських заробітчан в Англії. Зокрема, про те, як вони по вінця заповнюють католицькі костели. Місцеве духовенство, яке звикло до невеликої кількості віруючих у храмі, нині переобтяжене роботою, пише Мацєй Ручай у статті „Поляки католизують Британію”. Дійшло до того, що католицькі священики в Британії попросили підмогу у своїх польських колег. Нова хвиля польських католиків, однак, не дуже до вподоби переважно протестантській Британії. Показником є футбольні зустрічі, на яких посилені кількісно місцеві католики почали виступати більш впевнено, що збільшує ймовірність католицько-протестантських конфліктів.

Про те, як допомагає Європейський Союз Чехії, розповідає нинішнє число празької газети „Млада Фронта Днес”. Перед чеським урядом стоїть приємне завдання – розділити близько 200 мільйонів євро, якими ЄС підтримує розвиток різноманітних програм своїх членських країн. На думку газети, в Чехії пріоритетними мають стати система освіта і соціальна сфера. Європейські кошти підуть на розвиток інтернету, посилене вивчення іноземних мов, підвищення кваліфікації вчителів і підвищення їхньої зарплатні. Кошти ЄС допоможуть також чехам покращити становище безробітних, підвищити рівень програм перекваліфікації.Польська „Ґазета виборча” повідомляє про те, що в Україні поновлено розслідування загибелі В’ячеслава Чорновола. Зокрема, розповідаючи про політичну кар’єру відомого українського політика, газета зазначає, що прихильники Чорновола ще тоді допускали, що їхній лідер, який був конкурентом Леоніда Кучми у президентських виборах, став жертвою вбивства.

Словацька газета „Сме” розповідає про те, як уряд Словаччини намагається владнати відносини з Угорщиною після того, як у місті Нітра була побита студентка за те, що розмовляла угорською мовою. А вчора словацький прем’єр Роберт Фіцо знову опинився в незручній ситуації. На футбол між національними збірними Словаччини і Чехії до Братислави приїхав новий чеський прем’єр Мірек Тополанек. Відвідання матчу на стадіоні входило до програми його першого візиту до сусідньої Словаччини. Однак того ж дня в Братиславі з’явився Ïржі Пароубек – колишній чеський прем’єр і політичний суперник Тополанка, який також приїхав на футбол. Ситуація розрядилась після того, як чеський прем’єр зайняв місце серед болільників з Чехії, а словацький прем’єр змушений був пояснювати журналістам, що він ставиться до чеських прем’єрів – нинішнього і минулого з однаковою повагою.
XS
SM
MD
LG