Доступність посилання

ТОП новини

Російська заборона на українську м’ясомолочну продукції.


Оксана Гребіневич Київ, 7 вересня 2006 (Radiosvoboda.Ua) - У січні цього року Росія заборонила ввезення продукції українського тваринництва. Щоб компенсувати втрати, українські підприємства навіть почали освоювати ринки далекої Африки. Тепер Росія обіцяє впродовж місяці поновити імпорт українського м’яса та молока.


Наскільки болісним була для України відмова росіян від продукції її м’ясомолочної галузі? Начальник експертного відділу Української аграрної конфедерації Володимир Лапа вважає його доволі значним:

“Експорт молочної і м’ясної продукції до Росії оцінювався в 600 мільйонів доларів. Якщо би мова йшла про повно заборону, то це були би втрати української промисловості. Але оскільки там кілька підприємств, а саме 6 підприємств, їм все таки було дозволено експортувати, тому, звичайно, втрати були не такими масштабними, але наближеними до цієї цифри.”

Найбільше постраждали виробники сирів. Українські сири в Європі не вживають, вони абсолютно не відповідають тамтешнім стандартам, - каже голова Спілки молочних підприємств Лідія Карпенко:

“Підприємства, які експортували до Росії, скоротили свої обсяги виробництва. Це якщо говорити про сири. Якщо ж говорити про сухі продукти, то ринок трохи переорієнтувався. Але все однак, це не ті обсяги, що постачались до Росії. Сухе молоко в основному пішло в Алжир, африканські країни. Масло – до Молдови, Казахстан, Грузії.”

Міністерство агарної політики України воліє не говорити про можливий політичний підтекст російського ембарго. Натомість говорять про заходи з покращення якості продукції. Прес-секретар Мінагрополітики Наталя Черешня:

“Це дозволило привести у відповідність нормативну базу, умови виробництва, переробки продукції до вимог російського законодавства. Враховано зауваження російських експертів. І на сьогодні ми маємо значну кількість м’ясо та молоко переробних заводів, які готові поставляти до Російської Федерації якісну продукцію згідно вимог російської сторони.”

За офіційною інформацією російського Мінсільгоспу Росія позитивно оцінює зміни в українській системі контролю якості та сподівається десь за місяць поновити український імпорт.

За тиждень російські фахівці продовжать інспектувати українські м’ясомолочні підприємства. Про це домовились у Москві міністри-аграрії Росії – Олексій Гордєєв та України - Юрій Мельник.
XS
SM
MD
LG