Доступність посилання

ТОП новини

Скандал довкола напівлегального видобутку і продажу природного газу в Євпаторії.


Володимир Притула Сімферополь, 6 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму – черговий скандал. Цього разу – довкола напівлегального видобутку і продажу природного газу в Євпаторії. Місцеві журналісти провели журналістське розслідування і виявили, що це курортне місто перебуває під постійною загрозою техногенної катастрофи.

Небезпечний газ транспортується вулицями курортної Євпаторії.
Скандал розгорівся після того, як відомий кримський журналіст Микола Семена, який проводив для київського видання “День” журналістське розслідування за листами читачів, змушений був провести прес-конференцію для колег. На ній він, з одного боку, поскаржився на чиновників з контролюючих структур, які не давали журналісту інформації, а з іншого – закликав колег долучитися до розслідування. За словами Миколи Семени таким чином він спробував убезпечити себе від помсти зацікавлених осіб, адже незаконний бізнес, який він викриває, приносить його власникам великі прибутки.

Микола Семена: “Цей газовий бізнес – один з найбільш прибуткових і тут, безумовно, крутяться великі гроші”, - вважає журналіст. Він обіцяє назвати точні цифри після того, як дізнається про обсяги добутого і проданого однією із євпаторійських фірм природного газу. Своє розслідування він розпочав за скаргою мешканців Євпаторії, яким дошкуляв гучний шум компресорів на одній із газозаправних автозаправок. Але з часом вияснив, що підприємці не зовсім законно добували газ на Оленівському газовому родовищі, що у Чорноморському районі, а потім, з порушенням норм безпеки транспортували його і заправляли ним автомобілі поруч із житловими масивами.

Микола Семена продовжує: “Там кілька років тому уже був вибух, повибивало вікна у житлових будинках і в
За правилами ці балони під високим тиском мають бути в спеціальних траншеях.
школі, що поруч. Я вияснив, що підприємці працюють без дозволів, без проектів, без багатьох документів. І це викликає справедливе занепокоєння мешканців міста-курорта”.


Власник і гендиректор фірми “Сервісгаз”, про яку писав Микола Семена, депутат Євпаторійської міськради Сергій Ануфрієв вважає, що це журналістське розслідування замовлене його конкурентами і називає газетні публікації “качками”: “Це чисто конкурентна боротьба. Є дві фірми в Херсоні і Сімферополі. Там працює частина наших співробітників, які за крадіжки, за різні фінансові фокуси були звільнені з роботи. От вони зараз проводять і таку кампанію. Ось і все ”, - заявив Радіо “Свобода” Сергій Ануфрієв і додав, що збирається подати до суду на газету “День”, яка днями опублікувала першу частину журналістського розслідування Миколи Семени.

А сам журналіст розповів Радіо “Свобода”, що передав усі документи, які “накопав”, до правоохоронних органів. І в прес-службі Прокуратури Криму повідомили, що вже порушили кримінальну справу за деякими матеріалами.
XS
SM
MD
LG