Доступність посилання

ТОП новини

Українська Преса: До яких місць прикута увага найвпливовіших держав світу? Чи виплатить Німеччина остарбайтерам додаткову компенсацію? Що нового в столичній мерії?


Ірина Біла

Шах і мат. Пас і гол. Спостерігаючи за коаліційною грою, журналістові “Київських відомостей” доводиться дедалі частіше шкодувати, що політика – не спорт, де все вирішується швидко, на очах і без підводних течій. Натомість, вже який місяць продовжуються торги щодо створення парламентської коаліції, і можна лише здогадуватися – що стоїть за тими чи іншими діями певних політичних сил. Подробиці – в статті “Сюрпризи як капризи”.

У XIX-му столітті російські та британські дипломати, військові і шпигуни малювали карти Середньої Азії, окреслюючи в її степах та горах невидимі політичні кордони. То була "велика гра", боротьба за панування над цим регіоном. Сьогодні, як стверджує дописувач газети “День”, складається нова карта Середньої Азії в центрі якої Каспійське море з потенційними маршрутами для експорту величезних нафтових та газових запасів. Адже наразі, - пояснює видання, наддержави ведуть боротьбу не за землі, а за сховані в їхніх надрах найбільші у світі незаймані запаси органічного палива. І в грі цій з''явилися нові гравці. Про них –в матеріалі “Велика енергетична гра”.

В цьому ж числі видання попереджає українських пенсіонерів “Не розмовляйте з невідомими!”. У статті під таким заголовком “День” розповідає про схеми шахрайства, завдяки яким злодії проникають у помешкання людей похилого віку і грабують їх. Не виключено, що колишнім остарбайтерам та в’язням концтаборів виплатять додаткову компенсацію, - пише газета “Факти”. Це стане можливим, якщо американський суд зобов’яже промислові підприємства Німеччини перерахувати німецькому Фонду “Пам’ять, відповідальність та майбутнє” близько півмільярда доларів. В цьому ж числі видання нагадує, що сьогодні виповнюється 100 років від дня народження Олександра Макарова, який понад 25 років очолював завод “Південмаш”, котрий виробляв левову частку ракет для ядерного щита СРСР.

Символом самовідданості і моральності століття називає колишнього директора колись найсекретнішого заводу “Південмаш” Олександра Макарова газета “Голос України”. Про те як зароджувалося ракетобудування в країні та про видатного співвітчизника оповідається в статті “Траєкторія життя”.

“Газета по-київські” розмірковує над доцільністю рішення столичного мера Леоніда Черновецького ліквідувати службові машини у працівників держадміністрації. Міський голова збирається лишити авто для себе і своїх замів, а решту – продати. Кому ж буде користь від цього рішення? – запитують журналісти. Чи здатний розпродаж “секонд хенду” суттєво вплинути на наповнення семимільярдного бюджету Києва? І чи погодяться чиновники їздити в робочих справах на власних авто? Але для власного піару це буде новина не погана, а то: “чиновників позбавили привілеїв”.
XS
SM
MD
LG