Доступність посилання

ТОП новини

Європейська преса обговорює можливість глобального фінансового краху.


Василь Зілгалов Прага, 13 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Газети Західної Європи пишуть у середу про щорічні збори Міжнародного Валютного Фонду в Сінґапурі, побоювання Німеччини щодо участі її збройних сил у врегулюванні ситуації в Лівані та про невпевненість ЄС у надійності російських поставок газу.

Британська “Індепендент” публікує у середу великий матеріал свого кореспондента із Сінґапура про щорічні збори Міжнародного Валютного Фонду, котрі відбуваються тут у кінці тижня. У матеріалі йдеться про дворічній звіт МВФ з проблем глобальної фінансової стабільності, який попереджає про можливість глобального фінансового та економічного краху, одна з причин котрого, на думку авторів звіту, полягає в уповільненні темпів економічного розвитку такого світового гіганта як США. Серед загроз також названі: політика американського федерального валютно-резервного відомства, коливання цін на нафту і пов‘язане з цим протистояння між США та Іраном у ядерній галузі, а також диспропорції між нерівномірністю азійського ринку та бюджетним дефіцитом у США і, звичайно, загроза пандемії пташиного грипу, котра може різко знизити економічну активність у світі. Газети також наводять слова одного з директорів МВФ Хайме Каруана про те, що "фінансова стабільність у світі підтримується за рахунок непоганих перспектив світової економіки".

Лондонська “Таймс” продовжує публікувати статті про європейські сумніви у надійності Росії як постачальника газу до ЄС. Газета вважає що у останніх запевненнях глави Кремля Владіміра Путіна про стабільність поставок для Європи "звучать нотки виклику". “Таймс” наголошує у середу: "Через дев‘ять місяців після того, як “Газпром” перекрив газ Україні на кілька годин, Кремль і надалі намагається загладжувати епізод, котрий багато енергетичних стратегів вважають явною політичною помилкою." Згадана британська газета вважає, що попри останні похвали Путіна на адресу Віктора Ющенка, " в глибині зберігається напруженість...", і на думку “Таймс”, вона "збережеться, поки Україна не почне платити за газ за світовими цінами".

Німецька преса публікує низку матеріалів про сумніви експертів у доцільності участі німецьких військ у врегулюванні ситуації в Лівані. Про це пишуть “Таґесанцайґер”, “Вісбаденер Кур‘єр” та інші. Газети висловлюють думку про вимушеність участі Німеччини у цій акції. А “Вісбаденер Кур‘єр” наголошує: "Берлін свідомо і майже добровільно втягує країну у політичну, а може, й військову авантюру". Європейська преса продовжує обговорювати сенсаційне зізнання Нобелівського лауреата з літератури, німецького письменника Ґюнтера Грасса про його службу у військах СС. Британська “Ґардіан” наводить виправдовування Ґрасса щодо цієї сумної сторінки його біографії зокрема його юністю / 17-річним віком/ і наводить слова німецького письменника про те, що чимало людей намагалися через це його признання знищити його як політичного громадянина, кажучи, що він мусить замовкнути. “Це нісенітниця",- вважає письменник.
XS
SM
MD
LG