
Файненшел Таймс наводить у четвер слова одного високо посадовця з НАТО про те, що для України "двері для поглиблення стосунків відкриті" і що під час розмов дипломатів НАТО з Януковичем вони високо оцінили взаємини з Україною. Газета також підкреслює, що серед головних факторів, котрі гальмують прискорення інтеґрації України в північно - атлантичні структури є дві третини українського суспільства, котрі проти вступ держави до НАТО, а також "сильна залежність України від дешевих нафти і газу з Росії, котра категорично проти будь-яких пропозицій щодо приєднання Києва до натівських планів." Лондонський часопис також вважає, що заява Януковича щодо НАТО у Брюсселі може перешкодити розширенню правлячої коаліції за рахунок "Нашої України", котра виступає за негайний вступ України до НАТО.
Франкфуртер Альґемайне, наприклад, пише у четвер, що "відтягування часу для України вигідне... чим пізніше виникне конфлікт з Росією / і наступна газова криза/ тим краще для України...На Заході знають, що рано чи пізно ці коливання припиняться і багато-хто вже налаштувався на тривале очікування." Газета також стверджує, що США і новим членам НАТО у Європі це очікування не подобається, бо вони хотіли бачити Україну в альянсі як можна скоріше. Зате, як пише "Франкфуртер Альґемайне" " Франція та Німеччина налаштовані не так рішуче. Берлін хоче уникнути конфронтації з Москвою..."
Файненшел Таймс також зауважила, що Янукович найбільше наполягав у Брюсселі на новій " угоді про торгівлю але офіційні особи з ЄС попередили що це буде неможливо у разі приєднання Києва до митного союзу з Росією. Москва якраз проштовхує такий митний союз з кількома колишніми радянськими сусідами."
Західна преса також відзначає, що тепер "іменником" на листопадову самміті НАТО в Ризі може бути Албанія, але "аж ніяк не Україна".
Ми познайомили вас тільки з найбільш загальними оцінками у європейській пресі можливих зовнішньо - політичних наслідків візиту Януковича до Брюсселю.