Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Табуйоване кохання.


Київ, 15 вересня 2006 року. Точну кількість цих людей не береться визначити жоден фахівець. У Західній Європі статистика свідчить, що їх - від одного до десяти відсотків. Десята частина людської спільноти заявляє про своє право на одностатеве кохання, за що, на її думку, часто терпить переслідування з боку влади і пересічних співгромадян. Чи можна говорити сьогодні про явище гомофобії в українському суспільстві? Що відстоюють активісти громадської організації "Любов проти гомосексуалізму" і що вимагають представники секс-меншин? Про це сьогодні - у “Звуках життя” – “Табуйоване кохання”. З вами Надія Шерстюк.

Тих, хто мав нетрадиційну сексуальну орієнтацію, переслідували багато віків. З такими людьми боролися, зокрема, у нацистській Німеччині, проводячи на них медичні досліди. У кримінальних кодексах республік колишнього СРСР була стаття, яка карала за "мужолозтво" п’ятьма роками тюрми. Серед тих, хто сидів за нею – відомий кінорежисер Сергій Параджанов, звинувачений у "зґвалтуванні члена КПРС".

За різними даними соціологів, зараз до секс-меншин в Україні належать від чотирьохсот тисяч до мільйона людей. При цьому, на думку правозахисників, чимало українців не позбулися стереотипів щодо гомосексуальних співвітчизників. Зі свого боку, рух "Любов проти гомосексуалізму”, не заперечуючи права геїв, стверджує, що деякі дії секс-меншин шкодять моральності суспільства. На прес-конференції прихильників цього руху побувала кореспондентка “Звуків життя” Наталка Коваленко.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Представники секс-меншин заявляють - тільки через те, що людина має іншу сексуальну орієнтацію – її можуть виключити з вузу, звільнити з роботи, відмовити винаймати житло. Аргументи координатора правозахисного Центру геїв і лесбіянок "Наш світ" Станіслава Науменка.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

У деяких країнах для пар однієї статі надають такий же соціальний захист, як і для традиційних подружжів. І на сьогодні є п’ять держав, в яких гомосексуальні шлюби мають абсолютно той же статус, як і традиційні, і їх можна офіційно зареєструвати. Цими країнами є Бельгія, Британія, Канада, Іспанія, Голландія. Як до цього ставляться у Нідерландах, - розповідає Влад, котрий мешкає у Голландії 13 років.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Гомосексуалізм - це вроджене чи набуте? Точної відповіді медицина дати не може, - констатує сексолог Каміль Нуріманов. Не виключено, що на сексуальну орієнтацію майбутньої дитини може впливати гормональна стимуляція під час вагітності чи пологів. У будь-якому разі, каже лікар, в його практиці не траплялося випадку, щоб переконаний гомосексуаліст бажав змінити орієнтацію. Хоча подібні методики вже розроблені.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG