Доступність посилання

ТОП новини

Українська компанія НАК НАФТОГАЗ посідає четверте місце в рейтингу "Гіганти Європи". Польський економічний часопис "Пульс Бізнесу" через призму свого рейтингу дивиться у майбутнє української економіки.


Єва Поштар Варшава, 19 вересня 2006 (RadioSvoboda.ua) – Україна в економічному розвитку наздоганяє решту європейських держав, стверджує польська впливова економічна газета "Пульс Бізнесу". Уже два роки поспіль редакція разом із американською консалтинговою фірмою Dun&Bradstreet готує рейтинг фірм "Гіганти Європи". В оприлюдненому на початку цього року зведенні четверте місце посіла компанія НАФТОГАЗ України. Як коментують фахівці "Пульсу Бізнесу" зміни в українській економіці і яке передбачають місце в новому рейтингу українських фірм ?

На першому місці в рейтингу "Гіганти Європи" - польська нафтопереробна компанія ПКН ОРЛЕН. Четверте місце серед 325 фірм з 13 держав посідає НАФТОГАЗ України. "Пульс Бізнесу" наголошує, що "газ і сталь наближають Україну до Європи". Це тому, що із 25 найбільших заводів України дев''ять металургійних комбінатів. Зараз редакція готує новий рейтинг. Яке місце в ньому можуть посісти фірми з України ? Як міняється від 2004 року українська економіка ? Ми запитали про це Павла Кубісяка, представника "Пульсу Бізнесу", який впродовж кількох років спостерігає за змінами в економіці держав Центрально-Східної Європи.

Україна - це держава, де найшвидше розвивається нафтопереробна промисловість. До того треба додати металургію. Тут менше згадується про економічний прогрес, більше - про прибутки, кількість робочих місць, вплив на економіку країни.

Пан Кубісяк підтверджує, що сильну позицію в економіці України важка та хімічна промисловість здобула через високі світові ціни на сталь та енергоносії. Фахівці застерігають: невідомо, як довго в тих галузях економіки триватиме бум. Але останнім часом в Україні спостерігається зростання рентабельності низки ком''ютерних чи телекомунікаційних фірм. Такі компанії в найновіших зведеннях, котрі зараз готує "Пульс Бізнесу", будуть займати ще кращі позиції, ніж до цих пір, передбачає пан Кубісяк. А яка перспектива українсько-польської економічної співпраці ?

На запитання Радіо Свобода відповідає представник газети "Пульс Бізнесу".

Тепер компанія ОРЛЕН бореться за доступ до родовищ нафти в Казахстані. Наш прем''єр Качинський розмовляв про південнноєвропейський газопровід. Зараз іде боротьба за доступ до родовищ енергоносіїв. Неподалік України ці родовища є. За посередництвом України ми могли б використовувати їх.

У цьому спільному проекті, за словами пана Кубісяка, могли б велику роль відіграти саме європейські гіганти - НАФТОГАЗ України та ОРЛЕН.
XS
SM
MD
LG