Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі зростуть тарифи на теплову енергію, опалення та гаряче водопостачання.


Петро Каландирець Одеса, 19 вересня 2006 (Radiosvoboda.ua) – Таке рішення ухвалив виконавчий комітет Одеської міськради. Нинішні тарифи на послуги теплопостачання, за словами учасників виконкому, не здатні компенсувати витрати підприємств, а це у свою чергу не дозволяє розраховуватися за спожитий природний газ.

Нинішні тарифи покривають лише 61,7 % потреб теплопостачальних організацій. Для виходу з ситуації, що склалася, пропонується від 1 жовтня поточного року встановити для усіх категорій споживачів економічно обґрунтований розмір тарифів на послуги теплопостачання.

Як повідомила начальник управління економіки, інвестиційної політики та зовнішньоекономічної діяльності міської ради Ольга Садовська, навіть після нинішнього підвищення цін тарифи для населення в Одесі будуть найменшими у порівнянні з уже існуючими у інших областях України.

Проблема підвищення тарифів викликана не нашим бажанням чи навіть бажанням уряду України. Це ринкова ситуація, яка має вплив на економіку країни в цілому і міста Одеса зокрема”,- сказала Ольга Садовська.

Вона наголосила, що у разі, якщо до кінця поточного року існуючий дотепер тариф діяв би далі, міська влада змушена була б виділити дотацію з бюджету для компенсації різниці у тарифах на послуги теплопостачання для населення у розмірі понад 35 мільйонів гривень. У бюджеті такі кошти не передбачені. Виділити їх неможливо.

Перший заступник Одеського міського голови висловив надію, що вже найближчим часом український уряд значно спростить процес отримання субсидій для малозабезпечених громадян. Нині міська влада працює і над реалізацією планів запровадження технологій енергозбереження у різних районах Одеси.

Одеський міський голова Едуард Гурвіц назвав ухвалене виконкомом міськради рішення про підвищення тарифів на теплову енергію, опалення та гаряче водопостачання „вкрай неприємним і вимушеним”.

„Я розумію, що цей удар відчують дуже багато одеситів. Але міське керівництво не має іншого вибору. Разом з цим передбачені державні субсидії. Ми будемо робити все можливе, щоб усі, хто має одержати субсидію, її одержав”, - наголосив Одеський міський голова.

Едуард Гурвіц запевнив, що міська влада надасть цільову матеріальну допомогу всім одеситам, яким буде важко розраховуватись за новими тарифами. „Ми робимо це і сьогодні, але тепер розмір цієї допомоги зросте. Управління соціального захисту міськради вже отримало завдання організувати таку роботу”.
XS
SM
MD
LG