Доступність посилання

ТОП новини

Експерти стверджують, що Україна мусить зробити вибір між енергетичним минулим і майбутнім /преса/.


Василь Зілгалов Прага, 20 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Поряд із попередженнями Міжнародного валютного фонду та Світового банку про можливість ризикованого збільшення глобального економічного зростання, європейська преса пише також про українські енергетичні проблеми, і не лише про нещастя на шахті імені Засядька, а й про необхідність вибору Києва між енергетичним минулим і майбутнім.


Лондонська “Файненшел Таймс” публікує у середу попередження директора –розпорядника Міжнародного валютного фонду Родріґо де Рато про можливу близькість " піку глобального економічного зростання", що загрожує світовій економіці. Головними факторами цієї небезпеки, на думку Рато, є високі ціни на нафту та зростання торгового протекціонізму. Речник МВФ також наголосив у виступі на спільній сесії зі Світовим банком в Сінгапурі, що "кращі сподівання на продовження зростання пов‘язані з майбутнім розгортанням міжнародної торгівлі, коли цього не відбудеться, то перспективи не кращі". “Файненшел Таймс” відзначає, що Рато також закликав країни Групи Восьми і країни третього світу відновити переговори в рамках СОТ щодо лібералізації торгівлі, бо шлях протекціонізму в торгівлі – це, на думку речника МВФ, глухий кут для світової економіки.

Європейське видання “Вол Стріт Джорнел” пише у середу про можливості українського просування шляхом енергетичної незалежності. Газета вказує на труднощі переговорів між російським “Газпромом” і українським Мінпаливенерго щодо майбутньої ціни на газ для України, а також пише про критичній стан української інфраструктури, що загрожує взимку не лише Києву, але й стабільності транзиту російського газу до Європи. “Вол Стріт Джорнел” також відзначає: "Україні, як і іншим пострадянським країнам, не уникнути світової тенденції зростання цін на газ"- і продовжує, що Україна мусить сама зробити вибір між впевненим просуванням уперед шляхом залучення все ширших закордонних інвестицій та швидкого економічного зростання, що може принести лише зближення України із Заходом, або ж залишитися в минулому, прив‘язаною до Росії з її загрозами. Але, як наголошує “Вол Стріт Джорнел”, українці мусять самі зробити цей вибір.

“Ґардіан” публікує у середу звернення провідних вчених Великої Британії з проханням до американської нафтової компанії “ЕксонМобіл” припинити фінансування фальсифікацій щодо вивчення змін клімату. Газета називає цей крок вчених "безпрецедентним", коли Королівське товариство звернулося до нафтового гіганта з вимогою припинити підтримку десятків груп, які "дискредитують вивчення кліматичних змін, прямо відкидаючи існуючі докази". Ініціатива Королівського товариства виникла тоді, як пише “Ґардіан”, коли Кріс Реплі, директор Антарктичного управління Великої Британії, попередив , що полярні льодовики тануть швидше, аніж передбачали гляціологи і це потягне дуже серйозні наслідки для Світового океану.
XS
SM
MD
LG