Доступність посилання

ТОП новини

Європейські експерти запитують: чи розійдуться шляхи Віктора Януковича і Віктора Ющенка?


Василь Зілгалов Прага, 21 вересня 2006 (RadioSvoboda.ua) – Окрім жвавого обговорення стихійних виступів проти соціалістів в Угорщині, європейська преса пише також і про політичну ситуацію в Україні.


Лондонська «Таймз» запитує у четвер, що сталося з угорцями, – і відповідає: окрім їхнього невдоволення одкровеннями владних соціалістів, котрі призналися у брехні народові «вранці, ввечері і вночі», Угорщина взялася за своєрідне вигнання нечистої сили зразка 1956 року.

«Таймз» наводить слова експерта про те, що «Угорщина до сьогодні поділена відповідно до того, що робив твій дідусь у 1956 році – був за комунізм чи проти нього». І далі ця впливова британська газета вказує, що прояви старої ворожнечі, призупиненої на час вступу до ЄС, слід очікувати й у інших країнах Центральної Європи.

Розбіжності між двома Вікторами

А лондонська «Файнаншл Таймз» пише у четвер про Україну: «Розходження між політичними лідерами в Україні відновилися». Суперечності між двома Вікторами, на думку оглядача впливового британського часопису, проявляються стосовно «політики внутрішніх реформ і прискореної президентської програми інтеграції з заходом».

Газета також вказує на затяжні переговори щодо входження в коаліцію «Нашої України» і на те, що головними суперечностями у цих дискусіях є питання вступу до НАТО та необхідність подальших ліберальних реформ, проти чого в основному виступають три головні урядові сили – Партія регіонів, соціалісти і комуністи.

«Файнаншл Таймз» також наголошує, що у своїх останніх виступах Віктор Янукович пояснює труднощі сосунків із президентом конституційними змінами, які передали частину президентських владних повноважень парламентові, котрий створив перший у країні коаліційний уряд.

Прем’єрове інтерв’ю

Саме про це сказав український прем’єр і в своєму інтерв’ю німецькому часописові «Ді Вельт», приуроченому його другому за кілька днів приїздові до Брюсселя. Віктор Янукович також додав тут, що «не повинно бути місця критичним, а інколи навіть образливим, словам від наших партнерів із блоку „Наша Україна“. Необхідно остаточно вирішити, чи будемо ми далі йти в ногу, або ж наші шляхи розійдуться».

У цьому ж інтерв’ю «Ді Вельт» Янукович категорично відкинув будь-який зв’язок між проблемою входження України до НАТО та газовою проблемою з Росією, наголосивши, що «ми ні перед ким не зобов’язані звітуватися, лише перед українським народом».

Дешевшого газу вже не буде

Хоча сьогодні більшість західних експертів стверджує, що останні зовнішньополітичні заяви Януковича мають на меті насамперед заспокоїти Москву, особливо в час доленосних для Києва газових переговорів із представниками Кремля. Експерти також сумніваються у тому, що Януковичу і його команді вдасться виторгувати у переговорах із путінським «Ґазпромом» вигідну для себе ціну на газ.

Європейське видання «Вол Стріт Джорнал» наголошує цього тижня, що ні Україні, ні іншим пострадянським республікам «не уникнути світової тенденції зростання цін на газ». Чи не тому і «Файнаншл Таймз» пише у четвер про загрозу дедалі сильнішого прояву «глибоких політичних тріщин» між двома політичними лідерами, що спричинятиметься принциповими незгодами між Януковичем і Ющенком щодо зовнішньої політики України.
XS
SM
MD
LG