Доступність посилання

ТОП новини

Суперечки в уряді Німеччини підживлюють чутки про загрозу розколу великої коаліції.


Надія Кандиба Німеччина, 26 вересня 2006 (RadioSvoboda.ua) — Життя «великих коаліцій», де б їх не було утворено, непросте: адже сторонам часто доводиться тулити непоєднувані речі. Ось і в Німеччині між представниками християнських партій та соціал-демократів, які входять до складу уряду, розгорілася суперечка навколо реформи системи охорони здоров’я.

Коли в Німеччині говорять про реформу системи охорони здоров’я, то тут йдеться передусім про фінансування державних компаній медичного страхування і рівень страхових внесків для населення. Цілком імовірно, що в майбутньому громадянам за певних обставин доведеться додатково доплачувати за медичне страхування.

І представники консервативних партій, і соціал-демократи запевняють, що зміни в системі охорони здоров’я не стануть додатковим соціальним тягарем.

Виходу не видно

Але як цього досягти, тут конкретної відповіді, яка б влаштовувала всіх учасників коаліції, поки що ніхто дати не може. Річ у тім, що заради пошуку спільного знаменника обом сторонам доводиться жертвувати принципами своїх політичних сил, тобто тим, із чим вони свого часу йшли на вибори.

Суперечка між владними партіями призвела до того, що їхнім представникам довелося навіть спростовувати чутки про загрозу розвалу великої коаліції.

Голова фракції соціал-демократів у Бундестазі Петер Штрук відчуває певне роздратування й невдоволення у лавах Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів, оскільки, за його словами, окремі керівники земельних урядів відмовляються підтримувати свого канцлера. Але Штрук «твердо переконаний», що велика коаліція протримається до 2009 року.

Зміна рейтингів

Тим часом суперечка всередині владної коаліції призвела до помітного падіння рейтингу консервативних партій.

Згідно з опитуванням, проведеним інститутом Forsa на замовлення телеканалу RTL та журналу Stern, нині лише 29 % виборців підтримують християнських демократів. Такий низький показник спостерігався лише на початку 2000 року під час скандалу навколо таємних пожертвувань для ХДС.

Водночас популярність соціал-демократів знову зросла. Вперше від часу існування великої коаліції СДПН обійшла християнських демократів, діставшись позначки в 30%.
XS
SM
MD
LG