Доступність посилання

ТОП новини

Підсумки львівського Форуму видавців.


Віталій Пономарьов Київ, 26 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) — Цьогорічний, вже 13-й, Форум видавців на 4 дні, 14–17 вересня, перетворив Львів на культурну столицю України. Крім власне свята книги, Форум запам’ятався також окремою кінопрограмою та міжнародним літературним фестивалем. Чи збережеться дух Форуму у майбутньому? Яким бачать організатори наступний Форум видавців? Про це кореспондент Радіо Свобода веде розмову з президентом Форуму видавців Олександрою Коваль.

Прес-конференця з нагоди відкриття 13-го Форуму видавців. Львів, 14 вересня 2006 р. У центрі -- президент Форуму видавців Олександра Коваль.
В. П.: Отже, пані Олександро, скажіть, будь-ласка, чи Вам сподобався «Форум видавців» цього року?

О. К.: Дуже сподобався, Ви знаєте, була просто якась фантастична обстановка — дуже тепла, домашня, приязна.

В. П.: А якщо можна, по секрету скажіть: як Вам вдавалося узгоджувати, отримувати дозволи? Ну хоча б, щоб чиновник дозволив, щоб поети на даху ратуші читали вірші — що це таке?

О. К.: Ну, вони, здається, не зрозуміли, про що нам ідеться, і тому так легко погодилися.

В. П.: Вас не лякає, що Форум розростається, начебто він вислизає з-під управління?

О. К.: Ні, мене, навпаки, якось це задовольняє, тому що він стає самодостатнім, кожна його частина розвивається, а я зможу зайнятися чимось іншим тоді.

В. П.: Добре, а як Ви бачите собі Форум видавців №14?

О. К.: Ви знаєте, я думаю, що він буде мало чим відрізнятися від теперішнього Форуму, тому що нашим завданням є взагалі стабільність. Форум видавців є такою оазою спокою в нашому бурхливому житті. І всі його учасники і читачі знають, що там вони завжди знайдуть те, що їм потрібно — їхні улюблені книжки і зустрічі з улюбленими авторами. І це найважливіше. Тобто у мене зараз ще нема формули, яким буде власне Форум наступний і ті, що будуть за ним, але там обов’язково будуть книжки, будуть автори.

В. П.: А чи є у Форуму і в його організаторів запас міцності? Раптом якщо наступного року приїдуть 600 учасників чи 50 поетів — чи витримає це Форум?

О. К.: Форум витримає, головне — щоб були читачі і слухачі для цих учасників та поетів. А так — ну, поставимо ще кілька наметів, винаймемо ще кілька театрів, от і все.

В. П.: А скажіть, будь-ласка, оце розширення, оце розгалуження жанрове і за видами мистецтва Ви збираєтеся зберегти? Наприклад, кінофестиваль, літературна програма, видавнича програма — чи це буде збережене, чи буде розширене ще?

О. К.: Ну, я би дуже хотіла, щоб це було. Я дуже рада, що нам вдалося в цьому році поєднати кінофестиваль. А ще є фотографія, ще є книжкова ілюстрація, які також просяться ніби до нас, до Форуму. Так що я думаю, наступного року і в інші роки буде ще щось цікавіше і більше.

В. П.: Скажіть, будь-ласка, з Вашого погляду, яка головна мета Форуму?

О. К.: Головна мета Форуму? Ну, я Вам скажу краще найголовніший для мене лозунг Форуму: Форум видавців — це є територія книги, це є територія свободи.

В. П.: І тоді Форум видавців №13 — який головний здобуток з огляду на цю мету?

О. К.: Це лозунг: завжди людина читаюча стає вільнішою.
XS
SM
MD
LG