
Алім разом із тисячами співвітчизників уже тривалий час вимагає від влади надати земельну ділянку під будівництво індивідуального житла. А поки він зайняв 4 сотки землі, куди уже завіз будівельний камінь-ракушняк.
Кримські татари стривожені
Лідер фракції Курултаю – Руху у Верховній Раді Криму, заступник голови Меджлісу Ремзі Ільясов сьогодні на прес-конференції у Сімферополі заявив, що запровадження кримінальної відповідальності тільки збурить людей і ще погіршить ту критичну ситуацію, що виникла в Криму.
Прокурор Криму Віктор Шемчук. |
(© RadioSvoboda.Ua) |
Ще один депутат від Меджлісу Раєт Сеттаров вважає, що цей законопроект має антитатарський характер. Близько 70% житла, яке будується на Південному узбережжі, зводиться без будь-яких законних підстав, і належить воно не кримським татарам і навіть не громадянам України, каже Сеттаров. Тому, заявляє він, Медждіс має підстави підозрювати, що цей закон однобічно працюватиме лише проти певної групи людей, певного етносу — проти кримських татар.
Кримський прокурор Віктор Шемчук підтверджує той факт, що на Південному узбережжі Криму більшість незаконно зайнятих земель не має стосунку до репатріантів. А загалом у Криму, за словами прокурора, пропорції такі: на сьогодні 60% землі зайнято раніше депортованими кримськими татарами і 40% — місцевими слов’янами.
Як відвернути напруженість

Саме за його наполяганням місцеві ради Сімферопольського району, контрольовані «регіоналами», пішли назустріч Меджлісові, каже Гриценко: ці ради вже ухвалили рішення надати понад тисячу гектарів землі під будівництво індивідуального житла. У Сімферополі першим рішенням надали 26 гектарів під індивідуальне житлове будівництво.
«Я сьогодні кажу про всіх громадян України, не розрізняючи за національною ознакою», — заявив Анатолій Гриценко.
На думку спікера, такі заходи знімуть і напруженість в регіоні, і спекуляції довкола згаданого законопроекту.