Доступність посилання

ТОП новини

Лісові пожежі в Криму.


Володимир Притула Сімферополь, 02 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – В Криму, на Південному узбережжі третю добу горить заповідний ліс. В районі Лівадії на площі майже 20 гектарів майже три сотні пожежників і лісників борються з вогнем. А тим часом в розташованому неподалік місця пожежі зоопарку “Казка” серед тварин виникла паніка і через це левиця кинула двох щойнонароджених левенят...

Лісова поджежа в Криму.
На відміну від звірят, паніки серед ялтинців і гостей курортної столиці Криму немає, - повідомили в Ялтинському міськвиконкомі, хоча у суботу і неділю густий дим з перегір’я застилав частину міських кварталів.

Пожежа в Ялтинському гірсько-лісовому заповіднику виникла 30 вересня і через сильний вітер одразу поширилася на велику площу. Вітряна погода, а також важкодоступна гірська місцевість ускладнюють ліквідацію вогню. І через сильні пориви вітру пожежники не змогли задіяти вертольоти. Каже представник кримського главку МНС Володимир Іванов: “Гасіння пожежі особливо утруднювало те, що стрімкі скелясті схили дуже сильно перешкоджали підвезенню води, роботі техніки і механізмів. Тому з вогнем пожежники боролися вручну, за допомогою ранцевих збризкувачів, так званих “хлопавок” і підручних засобів”, - розповів представник кримського главку МНС Володимир Іванов. За його словами, зараз вода на місце пожежі подається з плато Ай-Петрі. Довжина деяких водоводних шлангів сягає півтора кілометра.

Жертв серед населення і пожежників немає, хоча останніх у певні моменти і з певних місць довелося евакуйовувати. Володимир Іванов продовжує: “Кажучи про можливу причину пожежі, фахівці схиляються до версії про необережне поводження з вогнем туристів. А щодо розміру шкоди, то остаточно вона буде встановлена після ліквідації цього загоряння”, - повідомив представник МНС.

Сьогодні вітер стих і тепер є шанс справитися з пожежею досить швидко. Але в популярному ялтинському зоопарку “Казка”, що неподалік місця пожежі, уже третю добу справді спостерігається паніка серед тварин. За словами його власника Олега Зубкова, звірі дуже налякані, поводять себе неспокійно, ведмеді, тигри і леви намагаються вирватися із вольєрів. Олег Зубков: “В основі цього лежить природний інстинкт – коли горить ліс, то тварини біжать в інший бік. А два дні на зоопарк летів гар,чувся тріск вогню, накривало густим димом, тож звірі дуже хвилювалися, це було дуже відчутно”.

За його словами, саме через це хвилювання одна із левиць, яка минулої суботи народила двох левенят, відмовилася їх годувати. Тож зараз їх годують співробітники козиним молоком із сосок. Востаннє велика пожежа в Ялті була 2002 року, тоді теж для “Казки” була серйозна загроза. Але найбільші проблеми в ялтинців виникали 1994 року, коли ліс в Кримських горах довкола Ялти горів на площі понад 100 гектарів. Тоді ці пожежі фактично зірвали курортний сезон. Цього року перша велика пожежа виникла, коли майже всі курортники уже покинули півострів.
XS
SM
MD
LG