Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Жива вода.


Віола Бурда Київ, 3 жовтня 2006 року. У більшості міст України від десяти до тридцяти п’яти відсотків питної води містить хімічні елементи, які шкідливі для здоров"я людини. Такою є офіційна статистика міністерства охорони здоров’я. А підхопити бактерії з питної води найбільше мають шанси жителі сіл, які користуються водою з колодязів - такий ризик становить класичні п’ятдесят на п’ятдесят. Не застраховані від хвороб, які передаються водою, і городяни - питні ресурси - різною мірою, але не відповідають бактеріальним стандартам. Що робить держава, аби убезпечити громадян від водної небезпеки, та чи прагнуть самі українці пити чисту воду?

В Європі питну воду контролюють за ста п’ятдесятьма параметрами. В Україні й досі діють стандарти вісімдесятих років минулого століття, і досі воду перевіряють лише за тридцятьма показниками. Фактично, це означає, що та вода яку п’ють українці лише має назву питної - переконаний директор Інституту еколоїдної хімії води, академік Владислав Гончарук. В його інституті з води досліджують на тисячу різних параметрів...

Слухати:

Ще кілька місяців тому молодий тато Анатолій приносив додому чисту воду у пляшках - але він зізнається, що це не надто зручно - адже не завжди у магазині може бути потрібна тобі вода. Зрештою, шкода і власного часу. Тому Анатолій обрав альтернативний варіант - коли воду йому на замовлення привозять додому.

Слухати:

Для кримчан проблема води - споконвічна. Із поверненням кримських татар на півострів вона взагалі загострилась, і лише у шістдесятих, коли до Криму стали подавати воду з Дніпра, води, принаймні технічної, стало майже достатньо. Майже, тому що і сьогодні населені пункти відчувають брак питної води - каже кримський кореспондент Радіо Свобода Володимир Притула.

Слухати:

Найкраще - радять науковці - пити артезіанську воду. Втім, екологи проти такого використання підземних ресурсів - вони обмежені, тому треба вчитися очищати поверхневі води. У Києві виставковий центр відсьогодні заповнений всілякими трубами та різновидами активованого вугілля. “Все про воду і для води” - так виглядає виставка у рамках міжнародного форуму Aqua Ukraine-2006. Про нові технології дізнавалася Леся Штогрин…

Слухати:
XS
SM
MD
LG