Доступність посилання

ТОП новини

Який газ імпортуватиме Україна у наступному році і за якою ціною “блакитне паливо” отримуватимуть споживачі?


Тетяна Ярмощук Київ, 11 жовтня (RadioSvoboda.Ua) – Цiни на природний газ та електроенергiю для населення в Українi не переглядали протягом семи років. Збільшувати тарифи почав уряд Юрiя Єханурова. А після заяв опозиції та невдалих парламентських потуг заборонити підвищувати ціни, за тарифи взявся вже уряд Януковича і ухвалив сьогодні відповідну постанову.

339 гривень за тисячу кубів, про що йдеться у постанові – це на 75 гривень менше, ніж до цього часу. Однак ціни будуть диференційованими, за зайву площу доведеться доплачувати.

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко:“Якщо встановити якісь кордони, то сім’я з чотирьох чоловік, яка проживає у трикімнатній квартирі – це 339 гривень. Якщо ж людина має житловий будинок приблизно в 600 квадратів, і такий самий склад сім’ї, вона платитиме приблизно 800 гривень за тисячу кубів”.

Юрій Бойко вже й встиг підрахувати, що він, як батько шістьох дітей, платитиме за газ не набагато більше, ніж 339 гривень. Для потреб споживачів використовують газ українського видобутку. А що ж до імпортного, то з наступного року Україна не купуватиме російський газ, лише середньоазійський. У цьому запевняв сьогодні кореспондентку Радіо Свободу Юрій Бойко: “Україна імпортуватиме газ середньоазійського походження. Домовленості з Росією про транспортування газу територією Росії, це 586 кілометрів, будуть повністю вдовольняти наші економічні інтереси і потреби нашої економіки”.

Натомість член Тимчасової слідчої комісії, що перевіряє ситуацію із забезпеченням природним газом споживачів, бютівець Микола Сивульський не вірить у правдивість заяв Юрія Бойка: “На засіданні Кабінету Міністрів нам розповсюдили матеріали. Там чорним по білому написано, що на наступний рік усі обсяги середньоазійського газу викуплені дочірньою компанією “Газпрому”. Туркменського викуплені всі 40 мільярдів, які можуть бути поставлені по трубі за ціною 100 доларів за тисячу кубів на кордоні Туркменістан-Узбекистан. А узбецький і казахський викуплений за 145 за тисячу кубів на їхніх кордонах. Я вбачаю в такому ході просто прагнення здорожчити газ і закрити ситуацію таким чином: сказати, що газ ми отримали дешевший, але 130 не буде, тому що дуже дорога поставка. ”, – сказав Микола Сивульський в інтерв’ю Радіо Свобода.

За якою ж ціною імпортуватиме Україна газ ще невідомо. Віктор Янукович прогнозував, що вартість “блакитного палива” буде близько 130 доларів за тисячу кубів. Наразі за змішаний російський та середньоазійський газ Україна платить 95 доларів.

Україна видобуває лише 20% газу від річної потреби. Решту – імпортує. Половина імпорту припадає сьогодні на туркменський газ, чверть – на російський, решта – на казахський та узбецький.
XS
SM
MD
LG