Доступність посилання

ТОП новини

Візит Королеви Великобританії Єлизавети ІІ до країн Балтії.


Єва Поштар Рига, 16 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua). Вперше в історії британський монарх відвідає країни Балтії. Королева Великої Британії Єлизавета ІІ та її чоловік, герцог Единбурзький Філіп з 17 по 20 жовтня перебуватимуть з офіційний візитом в Литві, Латвії та Естонії. Вищі посадові особи цих країн відзначають, що візит є свідченням інтересу Великої Британії до балтійського регіону і сприятиме розвитку відносин в рамках ЄС та НАТО.

Королева Великобританії Єлизавета ІІ
Завтра Єлизавета ІІ та герцог Единбурзький Філіп відвідають Литву, де їх зустрічатиме почесний караул військовослужбовців у зброї елітних воїнів часів середньовічної Литовської держави. В Латвії королівська родина перебуватиме 18-19 жовтня. Очікується, що в Ризі Її Величність відкриє пам’ятник одному з мерів міста британського походження Джорджу Армітстеду. В рамках візиту до Естонії 19-20 жовтня Королева Єлизавета ІІ та Герцог Единбурзький відвідають Старий порт та Морський музей, де королева у меморіальної дошки вшанує пам’ять британських моряків.

Під час візиту у пересічних балтійців буде можливість побачити та поспілкуватися з Королевою під час покладання високими гостями квітів біля монументів незалежності Балтійських країн. А запрошеним на королівське прийняття особам слід буде рахуватися з необхідністю дотримання відповідного етикету. Це стосується одягу та манери поведінки. Зокрема, як відомо, до королівської особи не можна дотикатися.

Один лише титул Королеви займає три рядки тексту: «Єлизавета Друга, Божою милістю Королева Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії та других її володінь і територій, глава Співдружності, захисниця віри». За словами співробітниці посольства Великобританії в Латвії Лане Фафорде, Королеву можна назвати взірцем протоколу.

Лана Фафорде: “Вона робить основний акцент на офіційний ролі Королеви, а не приватної особи. Про це свідчать символічні мотиви в її вбранні під час закордонних візитів. Зокрема під час візиту в США, її одяг прикрашали каліфорнійські маки”.

Під час підготовки до візиту приймаюча сторона продумує все до дрібниць, починаючи з безпеки до відповідного королівського меню. Відомий в Латвії ресторатор Мартиньш Рітиньш, знаючи, що королева вшановує легкі страви, а також любить покуштувати національну їжу, продумав різноманітні версії меню для високих гостей.

“В меню буде лосось, фарширований раками, крендель з щуки, мідії, лісові гриби, біологічно чиста сільська курка, а також фазан”,- повідомив Мартиньш Рітиньш, додавши, що буде ще медовий торт, зроблений на основі латвійського меду.

Букінгемський палац з нагоди святкування 80-ліття Королеви Єлизавети ІІ опублікував 80 цікавих фактів з її життя. Прочитавши їх можна довідатися, що Королева сидить за кермом автомобілю з 1945 року, коли пішла служити до армії, першу електронну пошту відправила ще в 1976 році, а на Місяці заховано її послання представникам неземних цивілізацій.

За 53 роки свого правління Її Величність здійснила 256 офіційних закордонних візитів. Візит в країни Балтії стане наступним.
XS
SM
MD
LG