Доступність посилання

ТОП новини

Діалектика тіньового уряду


Тетяна Ярмощук Київ, 18 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Після семимісячної перерви всі політичні сили парламенту визначилися зі своєю самоідентифікацією. Партія регіонів, КПУ та СПУ – коаліція. Блок Юлії Тимошенко та “Наша Україна” – опозиція. Тепер постало питання про створення альтернативно уряду. Чи потрібен Україні опозиційний Кабмін? Чи будуть альтернативні урядовці єдиними?

Опозиційний уряд необхідний, і бути він має єдиним. Переконаний представник “Нашої України” Михайло Поживанов:

Буде смішно, якщо в нашому парламенті буде дві опозиції і два уряди. Ми повинні об’єднатися в опозиції і виписати умови на яких ми співпрацюємо зараз, і співпрацюватимемо у майбутньому. Розпочати роботу, і не смішити людей”.

Блок Юлії Тимошенко вважає, що формувати опозиційний уряд потрібно на основі угоди про коаліцію демократичних сил. Один з лідерів БЮТу Олександр Турчинов:

Невідомо, щоби “Наша Україна” відкликала свої підписи під цією угодою. Тобто, коаліція демократичних сил підписана і БЮТом і “Нашою Україною”. Саме це є підставою для формування того ж опозиційного уряду. Там навіть посади усі розподілені. Мені здається, що якісь нові формати, нові ідеї, приведуть до посміховиська”.

Альтернативний уряд можливий лише за умови, що опозиція буде єдиною. Так вважає політолог Кость Бондаренко:

Було б абсолютно нормально, якби працював нормальний тіньовий уряд. Але тіньовий уряд, як певна коаліція опозиційних сил. Але якщо знову повториться ситуація, коли в Україні на одну опозицію два чи три уряди, то краще за цю затію не братися взагалі”.

А політолог Олександр Дергачов не виключає, що вже найближчим часом у парламенті може з’явитися два альтернативних Кабінети – уряд Тимошенко та нашоукраїнців:

Буде продовжено боротьбу близьких, загалом, політичних сил, які опинилися не у владі. Вони ризикують не посилювати один одного, а послаблювати і створювати багато приводів для кепкування”.

Очевидно, що рішення про створення опозиційного уряду нашоукраїнці ухвалюватимуть після з’їзду НСНУ – найбільшої партії “Нашої України”, який запланований на 21 жовтня. Де, як зазначають самі партійці, може бути змінене керівництво партії.
XS
SM
MD
LG