Доступність посилання

ТОП новини

З нового року почне діяти урядова програма добровільного повернення росіян з України до Росії


Про це заявив Радіо Свобода генконсул Росії у Львові Євген Гузєєв. Він також спростував заяви МЗС Російської Федерації про те, що російська мова зазнає утисків на території України.

Про це заявив Радіо Свобода генконсул Росії у Львові Євген Гузєєв.

Серед бажаючих виїхати у Росію і ті, хто народився в західній Україні, і ті, хто сюди приїхав, а також є такі, які намагаються возз’єднати власну родину. Євген Гузєєв: «Є заяви і прохання і ми їх будемо розглядати. Спокій і мир будуть тоді між українцями і росіянами, коли російська мова буде в Україні визнана офіційною. Адже це фактор спокою і гармонії у суспільстві».

Десятки громадських організацій Львівщини цього року звернулись до Президента України з проханням не надавати російській мові статус офіційної, бо це викличе протистояння в Західній Україні.

Генконсул Євген Гузеєв в інтерв’ю Радіо Свобода також спростував заяви МЗС Російської Федерації про те, що російська мова зазнає утисків на території України:

“На мій погляд, ситуація для російської мови досить сприятлива, комфортна. Такого тиску, як було в перші роки незалежності України на російську мову зараз немає”.

Раніше МЗС Росії заявляло про дискримінацію російської мови на території України, зокрема, в Івано-Франківській області.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG