Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: І тебе вилікують...


Олександр Лащенко Київ, 18 жовтня 2006 року. Чіткіше визначити відповідальність за лікувальні сеанси та інші подібні заходи з використанням гіпнозу пропонують народні депутати. І сьогодні ми спробуємо з’ясувати - де взагалі пролягає межа між чесними “нетрадиційними” лікарями (маються на увазі не тільки гіпнотизери) та шахраями? Чи мають рацію ті консерватори у білих халатах, котрі вважають, що так звана неофіційна медицина – суцільне шарлатанство. І натомість – якою є ціна запевненням деяких “нетрадиційних ескулапів”, котрі стверджують, що здатні лікувати все – від енурезу до раку. Про це – “Звуки життя” “І тебе вилікують...”.

Одним із ініціаторів змін до закону щодо заборони масових лікувальних сеансів гіпнотизерів є Лілія Григорович, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров''я. Вона визнає, що є чесні цілителі із потужним біополем або іншими, незвичними для традиційної медицини, здібностями. Але ж шарлатанів серед “цілителів” – теж сила силенна. Тому і пропонують за порушення застосування психотерапевтичних методів чітко встановити кримінальну відповідальність та внести зміни до Кримінального кодексу. (Стаття 138-ма Кримінального кодексу карає за лікування без спеціального дозволу, без належної медичної освіти, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, виправними роботами до двох років або позбавленням волі до трьох років).

За оцінками Української федерації сприяння охороні здоров’я, з 2000-го року число звернень до фахівців народної та нетрадиційної медицини зросло майже удвічі, а у селах – іноді у чотири рази. Як відстежує ситуацію державний орган, що має піклуватися про здоров’я українців – Мінздрав? Торік видали майже півтисячі спеціальних дозволів цілителям на право займатися медичною практикою, зазначив провідний фахівець комітету з питань народної та нетрадиційної медицини при Міністерстві охорони здоров’я України Ігор Салієнко.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

За опитуваннями, п’ять з половиною мільйонів українців звертаються до лікарів нетрадиційної та народної медицини. А на початку дев’яностих Україна пережила справжній цілительський бум. Не пасли задніх і львів’яни. Але сумні наслідки цілительства посприяли відкриттю кафедри нетрадиційної медицини при Львівському медичному університеті. Тут навчать, зокрема, лікуванню п’явками, голкотерапії та медовому масажу - розповідає місцева кореспондентка Радіо Свобода Галина Терещук.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Серби навернулися до віри в цілителів, можна сказати, вимушено - після розвалу Югославії з аптек зникли ліки. Натомість з’явилася ціла армія знахарів, які чудотворними мазями або даром з небес гарантували зцілення навіть від лейкемії. Тільки кілька років тому, після падіння режиму Слободана Мілошевича, уряд врегулював діяльність цілителів. Як саме – інформує балканський кореспондент Радіо Свобода Михайло Рамач.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Шляхетна жінка у хустці, часто поряд свічка та ікона. Таку рекламу послуг усіляких Марій, Софій та цілителів, котрі обирають собі інші імена, можна зустріти в українській пресі. Вони із задоволенням готові прийти на допомогу хворим. За гроші, звичайно. “Звуки життя” зателефонували до однієї з найтиражніших київських газет, де серед інших оголошень є об’яви подібних цілителів. Ми поцікавилися у менеджера з реклами цього видання - як відстежують – можна давати таку рекламу чи ні.

Як же пересічному пацієнту, без медичної освіти визначити – де чесний цілитель, а де – шарлатан? Поради провідного фахівця комітету з питань народної і нетрадиційної медицини при Мінздраві України Ігоря Салієнка.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG