Доступність посилання

ТОП новини

Четверо міністрів виходять з уряду. Хто прийде на їхні місця?


Кирило Булкін Київ, 20 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Учора про свою відставку оголосили четверо міністрів за квотою “Нашої України”. Хто претендуватиме на ці посади та яким чином вирішуватиме питання про нових міністрів антикризова коаліція? Про це говорили гості вчорашньої “Вечірньої Свободи”: народні депутати України Ярослав Сухий (Партія регіонів) та Євген Філіндаш (Соціалістична партія).

Попри те, що зранку відставці міністрів за квотою “Нашої України” було присвячено прес-конференцію, у Верховній Раді відповідних заяв не реєстрували. Принаймні, депутатам їх не роздали ані на ранковому, ані на вечірньому засіданні – стверджує народний депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий.

Якщо раніше ці “дикі танці” помаранчевих “любих друзів” навколо владного корита мені виглядали смішними, мені і народу, бо обіцяли вони людям дещо інше: і повернення заощаджень, і євроінтеграцію і інше, то зараз всі ці викрутаси виглядають просто непристойно. Я офіційно заявляю, що під час вранішньої реєстрації народних депутатів, під час вечірньої реєстрації народних депутатів ніяких заяв нам роздано не було, про ніяку реєстрацію мова ніяка не йде. Якщо ці люди написали і Роману Безсмертному в залізний ящик там щось поставили, а він присвоїв цьому номер, то це справа зовсім інакша. До таких речей не можна ставитися так легковажно”.

Народний депутат від Соціалістичної партії Євген Філіндаш називає відставку міністрів-нашоукраїнців елементом політичної гри або торгу і припускає, що вони ще можуть відкликати свої заяви.

Я розцінюю це скоріше як елемент якоїсь гри чи торгу політичного, який весь час намагається вести “Наша Україна”, тому що всі ці заяви про перехід в опозицію, які при цьому не супроводжуються офіційною реєстрацією в парламенті як парламентської опозиції, всі ці незрозумілі ходи і умови, які висуває “НУ”, вся ця “канітєль”, просто по-іншому не назвати, з виходом чи невиходом їхніх міністрів і навіть та форма, в якій сьогодні подали “нашоукраїнці” заяви – все це, мені здається використовується просто як засіб для торгу і нічого більше. Я зовсім не впевнений, що за час, який залишився, “нашоукраїнці” не відкликають назад свої заяви”.

Що ж до майбутніх кандидатур на звільнені посади міністрів, то Євген Філіндаш стверджує: міркування щодо цих кандидатур є, але оскільки рішення ухвалюватиме коаліція, то вголос називати які-небудь прізвища рано.

По-перше, не вирішено остаточно, чи йдуть міністри, чи вони не йдуть. На даний момент вони залишаються ще міністрами. Тому посади ще не звільнені, некоректно обговорювати якісь конкретні прізвища, на мій погляд. І по-друге, тому, що рішення буде прийнято коаліцією колективно, після обговорення. Я не можу зараз озвучувати якісь конкретні прізвища, хоча, безумовно, в мене є думка з цього приводу”.

Народний депутат припускає і можливість того, що кандидатури на звільнені посади може запропонувати й Президент Віктор Ющенко, але зазначає: остаточне рішення ухвалюватиме саме коаліція.
XS
SM
MD
LG