Доступність посилання

ТОП новини

Ще один касетний скандал у Польщі.


Єва Поштар Варшава, 20 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Черговий за останні тижні касетний скандал спалахнув у Польщі. У скандалі замішані редактор однієї з найвпливовіших польських газет, бізнесмен і йдеться про інтереси російського Ґазпрому. Новий касетний скандал викликав чималий резонанс у польських засобах масової інформації.

Польське телебачення у четвер оприлюднило записи розмов, в яких брали участь головний редактор щоденника "Газета Виборча" Адам Міхнік та один із найбагатших поляків, бізнесмен Александер Гудзоватий. Записи здійснив шеф охорони Гудзоватого. Бізнесмен закидав редакції інспірований спецслужбами "чорний піар" проти нього і його фірми, яка купувала від Газпрому газ для Польщі. Редактор Міхнік відповідав, що він і його редакція не причетні до кампанії проти бізнесмена, а критичні статті не були на замовленням спецслужб.

Головний редактор "Газети виборчої" зустрічався з бізнесменом 4 рази – від травня до вересня цього року. Зустрічі проходили в ресторанах й офісі фірми Александра Гудзоватого.

Майже 240 критичних публікацій про одну і ту ж фірму

Бізнесмен кілька разів вимагав від шефа "Газети виборчої" Адама Міхніка, щоб той признався, що майже 240 критичних статтей про його фірму, що їх опублікував щоденник, інспірували спецслужби. На думку Гудзоватого, статті у "Газеті виборчій" були елементом ширшої кампанії, мета якої – фізична ліквідація його і родини.

Щоденник "Жечпосполіта" вважає, що Гудзоватий сам став жертвою спецслужб. Тому, що бізнесмен і його фірма були задіяні в не зовсім чистому бізнесі, до якого були причетні впливові польські політики. Це могли використати спецслужби для шантажу бізнесмена.

На думку коментатора газети, вони, намагаючись налякати Гудзоватого, хотіли змусити його ухвалити певні бізнесові рішення. Йшлося про альтернативний газопровід із Німеччини до міста Щецін на півночі Польщі.

Уникнути зустрічей зі спецслужбами неможливо

У четвер в дискусії після телепрограми, у якій оприлюднили записи розмов, журналісти визнали, що пишучи про енергетичну безпеку, не можна не зустрітися із спецслужбами. Але, головне, щоб не дати їм водити себе за ніс.

А вже газета "Дзєннік" наводить слова Адама Міхніка, який застерігає у розмові з Гудзоватим, що з методами спецслужб він ознайомлений, ще з часів коли був опозиціонером, 26 років тому.

Редактор Адам Міхнік у "Газеті виборчій" називає цілу справу провокацію, на зразок тих, що робило свого часу КҐБ. Він вважає, що єдина його провина – сам факт неформальних зустрічей з бізнесменом. "Газета Виборча" пише, що шеф охорони пана Гудзоватого, який записував розмови, має тісні зв''язки із російським спецназом.

Звинувачення у співпраці з колишніми комуністичними спецслужбами

Коментатори вважають, що так звані "стрічки Гудзоватого" вписуються в атмосферу подій останніх тижнів у Польщі. В польських ЗМІ періодично з''являються чергові донесення про політиків, бізнесменів, журналістів, чи навіть священиків, яких звинувачують у колишній співпраці із комуністичною агентурою.

Опозиція звинувачує братів Качинських у тому, що з архівів спецслужб вони вчинили засіб боротьби з політичними опонентами. У відповідь, прем’єр Качинський каже, що йдеться про боротьбу із залишками і впливами комуністичних спецслужб у Польщі.
XS
SM
MD
LG